آموزش برق نورافزا
آموزش الکترونیک

نحوه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم صوتی جدید تابا

جایگزینی گوشی 6 سیم با گوشی 4 سیم صوتی تابا

کاربران عزیز فروشگاه نورافزا در این بخش نحوه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم جدید تابا را به شما آموزش خواهیم داد. امیدواریم که مطلب تهیه شده توسط واحد آموزش فروشگاه نورافزا برای شما مفید باشد. جهت یادگیری بهتر شما نقشه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم تابا نیز تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است. اگر سوالی داشتید در بخش نظرات مطرح فرمایید. در اسرع وقت پاسخگو خواهیم بود.

آیفون صوتی طرح قدیم و جدید تابا

آیفون صوتی 4 سیم و 6 سیم ؟

آیفون های صوتی قدیمی تابا برای نصب به 6 رشته سیم مابین پنل و گوشی نیاز داشتند. مانند گوشی صوتی تابا 6 سیم مدل 633 . از سال 1397 شرکت تابا تغییری اساسی در طراحی آیفون های صوتی خود ایجاد کرد. با این تغییر بزرگترین ایراد دربازکن صوتی خود را برطرف کرد. دربازکن صوتی جدید به تعداد سیم کمتری برای سیم کشی نیاز دارند. تنها 4 رشته کافی است تا بتوان آیفون صوتی را نصب و راه اندازی کرد. مانند آیفون صوتی تابا tl 633

مشکلی که وجود دارد سازگاری این دو مدل آیفون صوتی با هم می باشد. قفل و ترانس در آیفون صوتی 6 سیم و 4 سیم مشترک هستند. پنل و گوشی این دو مدل متفاوت از هم می باشد. به همین دلیل بایستی هنگام خرابی پنل یا گوشی بایستی قطعه همنوع تهیه کرد. البته نصب گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم جدید تابا امکان پذیر می باشد. که در در بخش بعدی توضیح خواهیم داد.

خرید پنل صوتی تابا 4 سیم و گوشی صوتی تابا 6 سیم در فروشگاه آنلاین کالابرق نورافزا

روش نصب گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم جدید تابا

نحوه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم تابا :

خوب به شکل شماره 1 ، نقشه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم تابا نگاه کنید. مراحل انجام کار بسیار ساده است. ترمینال A ، B ، C ، D گوشی 6 سیم تابا بایستی به ترمینال متناظر و هم نام سمت پنل 4 سیم متصل شود. از دو ترمینال E و F یکی به قفل دربازکن و دیگری به منبع تغذیه تابا متصل خواهد شد. اینکه کدام یک به ترانس و کدام به قفل متصل شود فرقی نمی کند. سپس ترمینال دوم قفل دربازکن تابا به ترمینال دوم منبع تغذیه متصل می شود. خروجی AC منبع تغذیه علاوه بر موارد بالا (ترمینال E یا F گوشی و قفل زنجیری) به ترمینال AC پنل دربازکن متصل خواهد شد.

نقشه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم تابا
شکل شماره 1 : نقشه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم تابا

نکته نحوه ارتباط گوشی 6 سیم با پنل 4 سیم تابا :

اینکه از دو ترمینال E وF سمت گوشی 6 سیم تابا کدامیک به قفل و کدام به منبع تغذیه متصل شود تفاوتی نخواهد داشت. شستی دربازکن گوشی مانند کلید یک پل عمل می کند و این دو ترمینال را به هم وصل می کند. با اتصال ترمینال E و F برق موردنیاز قفل زنجیری تامین شده و درب را باز می کند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

محصولات مرتبط :

امتیاز
4.6/5
 
error: شما اجاره کپی مطالب سایت را ندارید
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.