بست های کمربندی پلاستیکی

انواع رنگ بست کمری

میخواهید بدانید بست کمربندی چیست ؟ میخواهید با انواع مختلف بست کمری آشنا شوید ؟ میخواهید بدانید بست کمربندی چه کاربردی دارد؟ با ما همراه باشید.در بخش اول ” آشنایی با بست کمربندی ” ، در مورد این کالا معرفی اجمالی خواهیم داشت. سپس بخش دوم انواع بست کمری را برای شما خواهیم گفت.

آشنایی با بست کمربندی

بست کمربندی چیست ؟

بله می خواهید بدانید بست کمربندی چیست ؟ بست های کمربندی نوعی نگه دارنده اند که برای خوشه کردن سیم ها یا کابل های الکتریکی طراحی شده اند. با توجه به اقتصادی بودن و امکان استفاده راحت و سریع از بست ها جهت بستن دو یا چند شیء به یکدیگر، این محصولات علاوه بر صنعت برق، در محدوده وسیعی از صنایع دیگر و همچنین مصارف خانگی کاربردی وسیع دارند. بست های کمربندی را می توان به دو گروه تقسیم کرد: بست های کمربندی پلاستیکی (نایلونی)، و بست های کمربندی استیل. موارد استفاده از بست کمربندی پلاستیکی، از بستن برچسب قیمت به یک محصول در قفسه یک فروشگاه، تا استفاده پلیس و نیروهای نظامی جهت دست بند زدن موقت به بازداشت شدگان را در بر می گیرد.

اندازه گیری بست کمری

نحوه عملکرد بست کمربندی :

بست کمربندی پلاستیکی دارای شیار هایی روی قسمت داخلی بدنه بست می باشد که مکانیزم قفل شدن بست به واسطه گیر کردن قفل دندانه دار بست کمربندی به این شیارها می باشد. ارتفاع، فاصله، و زاویه این شیارها به نحوی طراحی شده است که امکان بستن بست کمربندی تنها در یک جهت و به سهولت و با کمترین نیرو ممکن می باشد، و امکان باز کردن یا شل کردن بست پس از بستن آن میسر نیست. جهت مقاوت بیشتر، این بست ها دارای طراحی یک تکه قفل و بدنه می باشد. بدنه این بست ها صاف و صیقلی است تا هنگام استفاده از آن خراش به دست نصب کننده وارد نشود. تا حالا به یکی از سوال های شما ” بست کمربندی چیست ؟” پاسخ دادیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 بست کمربندی چیست ؟ بست کمری سفید و مشکی ؟
بست کمربندی چیست ؟ بست کمری سفید و مشکی ؟

برای خرید انواع بست کمربندی ( بست کمری ) با کیفیت عالی و قیمت مناسب به فروشگاه آنلاین نورافزا مراجعه کنید

آشنایی با انواع بست کمربندی از منظر جنس تولید

انواع بست کمربندی با توجه به نوع کارکرد:

بست کمربندی پلاستیکی از جنس نایلون ۶/۶ (پلی آمید ۶۶):

این نوع بست کمربندی پلاستیکی برای استفاده در مصارف عمومی، اما محیطهای بسته و به دور از آفتاب مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بست ها در مقابل اشعه ماوراء بنفش (UV) مقاوم نبوده و در اثر تابش طولانی مدت اشعه خورشید دچار پوسیدگی می شوند. بست کمربندی پلاستیکی از جنس نایلون ۶/۶، عمدتا دارای رنگ طبیعی پلی آمید ۶۶ (متمایل به رنگ سفید) می باشد، اما رنگ های دیگر نیز بنا به درخواست قابل ارائه است.

• بست کمربندی پلاستیکی از جنس نایلون ۶/۴ (پلی آمید ۴۶):

این نوع بست کمربندی پلاستیکی در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) مقاوم است و می تواند مدت زمان طولانی در معرض اشعه خورشید قرار گرفته و مقاومت داشته باشد. از این رو، استفاده از این بست کمربندی در محیط های باز توصیه می گردد. این نوع بست کمربندی پلاستیکی از جنس نایلون ۶/۴ و دارای رنگ مشکی می باشد

انواع بست های کمربندی پلاستیکی از لحاظ رنگ

انواع بست های کمربندی پلاستیکی از لحاظ رنگ

1 – بست کمربندی پلاستیکی بی رنگ (سفید رنگ)

– توضیحات:

این نوع بست ها از نایلون ۶/۶ با استاندارد UL 94 V-2 ساخته شده است، بدین معنی که در مقابل اشتعال مقاوم هستند، و در صورت اشتعال نیز خود به خود خاموش می شوند. این بست های کمربندی عموما دارای رنگ طبیعی پلی آمید ۶۶ (بی رنگ و کمی متمایل به رنگ سفید) می باشند، اگرچه رنگهای دیگر نیز بنا به تقاضا قابل عرضه است. از آنجایی که این بست ها را می توان برای هر مصرف عمومی به کار برد، این نوع بست های کمربندی معمولا به عنوان بست های کمربندی مصرف عمومی شناخته می شوند. با این وجود، شرط استفاده بهینه از این نوع بست کمربندی، عدم استفاده از آن در زیر نور مستقیم خورشید (اشعه ماوراء بنفش UV) برای مدت طولانی است، زیرا نایلون ۶/۶ در مقابل اشعه ماوراء بنفش آسیب پذیر است. بنابر این، از این نوع بست عموما در مصارف داخلی (محیط بسته) و به دور از نور خورشید استفاده می شود.

– مشخصات:

ماده تشکیل دهنده: نایلون ۶/۶ (پلی آمید ۶۶)

درجه حرارت کاری: ۴۰- الی ۸۵+ درجه سانتیگراد

شرایط نگهداری: در جای خشک و خنک، و به دور از تابش مستقیم نور خورشید. حداکثر تا ۳۰ روز پس از باز شدن بسته خلاء شده استفاده شود.

رنگ: بی رنگ (متمایل به سفید ، رنگ های دیگر در صورت درخواست)

بسته بندی: ۱۰۰ عدد در هر بسته

بست کمربندی چیست ؟ تنوع رنگ بست کمری
بست کمربندی چیست ؟ تنوع رنگ بست کمری ؟

برای خرید انواع بست کمربندی ( بست کمری ) با کیفیت عالی و قیمت مناسب به فروشگاه آنلاین نورافزا مراجعه کنید

2 – بست کمربندی پلاستیکی مشکی رنگ

– توضیحات:

این نوع بست ها از نایلون ۶/۴ با استاندارد UL 94 V-2 و همچنین مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش ساخته شده است، بدین معنی که در مقابل اشتعال مقاوم هستند، در صورت اشتعال خود به خود خاموش می شوند، همچنین، این جنس بست کمربندی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و اشعه ماوراء بنفش مقاومت بالایی دارد، با توجه به این موضوع، این نوع بست کمربندی گزینه بسیار خوبی برای استفاده در محیط باز و زیر تابش نور خورشید می باشد. این بست های کمربندی مشکی رنگ می باشند.

– مشخصات:

ماده تشکیل دهنده : نایلون ۶/۴ (پلی آمید ۴۶)

درجه حرارت کاری : ۴۰- الی ۸۵+ درجه سانتیگراد

شرایط نگهداری : در جای خشک و خنک، و به دور از تابش مستقیم نور خورشید. حداکثر تا ۳۰ روز پس از باز شدن بسته خلاء شده استفاده شود.

رنگ : مشکی

بسته بندی : ۱۰۰ عدد در هر بسته

بست کمربندی مشکی
بست کمربندی مشکی

پایه بست کمربندی

پایه های بست کمربندی :

الف) توضیحات:

پایه های چسب دار بست کمربندی پلاستیکی جهت نگه داشتن خوشه های سیم، کابل، یا لوله سبک به سطوح استفاده می شوند. این پایه ها، دارای چسب دو طرفه ای که از یک طرف به پایه چسبیده و از طرف دیگر دارای کاغذ محافظ است می باشد. جهت استفاده، کاغذ محافظ از چسب جدا شده، سپس چسب به سطح تمیز، نسبتا مسطح و بدون روغن چسبانده می شود. پس از آن، بست کمربندی داخل شیار پایه چسب دار بست کمربندی قرار گرفته و جهت خوشه بندی سیم ها، کابل ها، یا لوله ها مورد استفاده قرار گیرد. جهت نگاه داشتن خوشه های سنگین که چسب دو طرفه تحمل نگاه داشتن وزن وارده به آن را ندارد، می توان از طریق سوراخ تعبیه شده در مرکز پایه چسب که به واسطه جدا کردن چسب دو طرفه از پایه دسترسی به آن فراهم می گردد، اقدام به نصب پایه به وسیله پیچ نمود. این نوع پایه های چسب دار بست کمربندی، از نایلون ۶/۶ اشتعال-مقاوم و اشتعال-خامومش شونده با استاندارد UL 94 V-2 ساخته شده است، بدین معنی که در مقابل اشتعال مقاوم هستند، و در صورت اشتعال نبز خود به خود خاموش می شوند. این پایه چسب های بست کمربندی دارای رنگ طبیعی پلی آمید ۶۶ (رنگ سفید) می باشند.

ب) مشخصات:

ماده تشکیل دهنده: نایلون ۶/۶ (پلی آمید ۶۶)

درجه حرارت کاری: ۴۰- الی ۸۵+ درجه سانتیگراد

رنگ: سفید

بسته بندی: ۱۰۰ عدد در هر بسته

پایه بست کمری
پایه بست کمری

نکاتی در مورد استفاده از بست کمربندی

نکاتی که بایستی هنگام استفاده از بست کمری رعایت کرد:

بست های کمربندی پلاستیکی، همانند دیگر محصولاتی که از پلی آمید ساخته شده اند، نسبت به شرایط محیطی حساس و تاثیر پذیر هستند. بنابر این باید در محیط خشک و خنک انبارش شوند. این محصولات در کیسه های خلاء شده بسته بندی شده و ضروری است تا قبل از زمان استفاده در این نوع بسته بندی نگهداری شوند. بهترین زمان مصرف بست کمربندی پلاستیکی بعد از باز کردن بسته بندی تا ۳۰ روز می باشد.

هرچند ممکن است نصب بست های کمربندی به نظر آسان برسد، اما انجام این کار با دست خالی می تواند منجر به فشار زیاد و غیر استاندارد روی سیم و کابل شود. همچنین بدنه و نوک بست کمربندی به دست فرد نصب کننده آسیب وارد کند. از این رو، ابزارهای حرفه ای جهت نصب انواع بست کمربندی می تواند به نصب مناسب و راحت بست های کمربندی کمک کند و همچنین از نصب با فشار بیش از حد بست به سیم، کابل، لوله، یا شیلنگ جلوگیری کند. این موضوع در نگاه نخست شاید زیاد پر اهمیت به نظر نرسد. اما فشار زیاد بست به سیم یا کابل، به خصوص در سیم ها و کابل های مخابراتی، می تواند به روکش کابل صدمه جدی وارد کند. بر روی سیگنال ارسالی سیم و کابل تاثیر منفی بگذارد. با ابزارهای نصب حرفه ای بست کمربندی، می توان نصب سریع، ایمن، و حرفه ای را با کمترین زحمت فرد نصب کننده تضمین، و همچنین از وارد شدن آسیب احتمالی به دست فرد نصب کننده در صورت نصب با دست خالی جلوگیری کرد.

برای خرید انواع بست کمربندی ( بست کمری ) با کیفیت عالی و قیمت مناسب به فروشگاه آنلاین نورافزا مراجعه کنید

محصولات مرتبط

آموزش نصب آیفون تصویری تابا دو طبقه آموزش نصب آیفون تصویری تابا دو واحدی آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 1035 آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 1040 آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 1043 آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 1070 آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 1090 آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 1910 آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 2070 آموزش نصب آیفون تصویری تابا مدل 3070 آموزش نصب آیفون تصویری تابا یک طبقه آموزش نصب آیفون تصویری تابا یک واحدی انواع کابل انواع کابل آیفون انواع کابل آیفون تصویری انواع کابل برق خانگی انواع کابل برق صنعتی انواع کابل شبکه توان نوری جدول انتخاب سطح مقطع کابل جدول تعیین سطح مقطع کابل جدول سطح مقطع کابل آلومینیوم جدول سطح مقطع کابلها جدول سطح مقطع کابل های مسی جدول سطح مقطع کابل و جریان مجاز جدول محاسبه سطح مقطع کابل های مسی و آلومینیوم جدول مقایسه کابل آلومینیومی و مسی فرمول انتخاب سطح مقطع کابل لوکس محاسبه سطح مقطع کابل آنلاین محاسبه سطح مقطع کابل بر اساس جریان محاسبه سطح مقطع کابل بر اساس مسافت محاسبه سطح مقطع کابل تک فاز محاسبه سطح مقطع کابل سه فاز محاسبه سطح مقطع کابل فشار متوسط مزایا و معایب کابل آلومینیومی مزایای و معایب کابل مسی مزایای کابل مسی مقایسه کابل مسی و آلومینیومی نحوه انتخاب سطح مقطع کابل نصب دوربین روی آیفون تصویری نصب دوربین مداربسته روی آیفون تصویری کابل آلومینیومی بجای کابل مسی کابل آلومینیومی چیست؟ کابل مسی بهتر است یا آلومینیومی

امتیاز
4.6/5
 
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.