آموزش برق نورافزا

آموزش نصب دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا

اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

کاربران عزیز فروشگاه آنلاین نورافزا خوشحالیم که با ما هستید. قصد داریم روش اتصال دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا را به شما آموزش دهیم. تعدادی از مانیتورهای آیفون تصویری تابا قابلیت نصب دو تا چهار عدد دوربین مداربسته را دارند. البته در مانیتورهایی که این قابلیت را ندارند نیز می توان یک دوربین مداربسته نصب کرد. در ادامه طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا در این مانیتورها را نیز آموزش خواهیم داد. تمام تلاش خود را کرده ایم تا نحوه نصب دوربین مداربسته به ایفون تصویری به صورت ساده برای شما تهیه کنیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید باشد.

<< سایر دوره های آموزشی مرتبط >>

دوره های آموزشی مرتبط :

1) آموزش نصب آیفون تصویری تابا (4 یا 5 سیم معمولی)

2) آموزش طریقه نصب آیفون تصویری تابا 2 سیم

3) آموزش سیم کشی ارتباط داخلی تابا

4) آموزش نصب قفل برقی کله گاوی همراه با آیفون تصویری

آموزش اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

آموزش اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

امکان اتصال دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا فقط در تعدادی محدودی از مانیتورهای این شرکت وجود دارد. مانند مانیتور آیفون تصویری تابا مدل 3070 و مانیتور آیفون تصویری تابا مدل 1910 . بنابرین موقع خرید آیفون تصویری تابا دقت کنید تا اگر می خواهید دوربین مداربسته نیز نصب کنید یکی از مدل هایی را انتخاب کنید که این قابلیت را داشته باشد. این مانیتورها علاوه بر نمایش تصویری دوربین مداربسته قابلیت ضبط هنگام تشخیص حرکت را نیز دارند. این تصاویر و فیلم ها در کارت حافظه ای که روی مانیتور نصب شده است ضبط می شوند.

دومین روش برای اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا که این قابلیت را ندارند استفاده از سوکت مربوط به پنل درب دوم برای نصب دوربین می باشد. اگر ساختمان محل نصب آیفون دارای یک درب ورودی است می توان بجای درب دوم، یکعدد دوربین بسته نصب کرد. در این صورت مانیتور آیفون تصویری تنها تصاویر مربوط به دوربین مداربسته را نشان داده و قادر به ضبط تصاویر نخواهد بود. همه ی مانیتورهای آیفون تصویری تابا قابلیت نصب با دو درب ورودی (دو پنل) را دارند. می توان از این روش در همه ی مانیتورهای تابا برای نصب دوربین استفاده کرد. در ادامه روش طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا به شما آموزش خوهیم داد.

نحوه نصب دوربین مداربسته به ایفون تصویری تابا در مانیتورهایی که این قابلیت را دارند

آموزش سیم کشی و اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا (در مانیتورهایی که این ویژگی را دارند)

مانیتورهای آیفون تصویری تابا با قابلیت نصب دوربین مداربسته مانند مانیتور 3070 تابا و مانیتور 1910 تابا دارای دو عدد سوکت بنام CCTV1 و CCTV2 در پشت مانیتور آیفون هستند. این سوکت ها علاوه بر سوکت های P1 و P2 هستند که پشت مانیتور قرار دارند.

یکی از دوربین های مداربسته به سیم قرمز و نارنجی سوکت CCTV1 وصل خواهد شد. سیم قرمز این سوکت مربوط به سیگنال تصویر و سیم نارنجی GND می باشد. دوربین دوم به سیم مشکی و زرد سوکت CCTV2 وصل خواهد شد. در این سوکت سیم مشکی مربوط به GND و سیم زرد مربوط به سیگنال تصویر دوربین است. دوربین های مداربسته نیاز به کابل برق 12V دارند. برای هر دوربین مداربسته یک پاور 1 الی 2 آمپر بایستی در نظر گرفت. اگر دوربین های مداربسته نزدیک هم هستند می توان از یک پاور برای همه دوربین ها استفاده کرد.

اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا
شکل شماره 1 : اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

همانطوری که در شکل شماره یک مشاهده می کنید دوربین های مداربسته به یک مانیتور وصل هستند. اگر ساختمان محل نصب دارای چند واحد است بایستی برای هر واحد دوربین جداگانه و مختص به خود واحد تهیه و نصب گردد.

نحوه نصب دوربین مداربسته به ایفون تصویری تابا در مانیتورهایی که این قابلیت را ندارند

آموزش سیم کشی و اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا (در مانیتورهایی که این ویژگی را ندارند)

در ساختمانهایی با دو درب ورودی نیازی به نصب آیفون تصویری مجزا برای هر درب نیست. همه ی آیفون های تصویری تابا، امکان نصب به دو درب ورودی را دارند. در چنین شرایطی هر کدام از درب ها که مراجعه کننده داشته باشد موقع لمس کردن شستی دربازکن، به صورت هوشمند همان درب دارای مراجعه کننده باز خواهد شد. اگر ساختمانی که قرار است آیفون تصویری نصب شود دارای یک درب ورودی است. می توان به جای درب دوم یک عدد دوربین مداربسته نصب کرد. دوربین مداربسته که به این روش نصب می شود تنها قابلیت نمایش تصویر را خواهد داشت و قادر به ذخیره تصاویر دوربین نیست. (شکل شماره 2 ، اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا بجای پنل درب دوم)

چنانچه در شکل شماره 2 مشاهده می کنید دوربین به سیم های سوکت P2 پشت مانیتور متصل شده است. سیم مربوط به سیگنال تصویر دوربین به سیم قهوه ای سوکت P2 و سیم GND دوربین به سیم نارنجی سوکت P2 وصل می شود. در نظر داشته باشید که دوربین های مداربسته نیاز به برق 12V دارند. بایستی نزدیک محل نصب دوربین، مکانی برای قرارگیری پاور در نظر گرفت. پاور 1 الی 2 آمپر برای یک دوربین کافی می باشد.

طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا
شکل شماره 2 : طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا

برای خرید آیفون تصویری تابا ، بررسی مشخصات و قیمت آیفون تصویری تابا به فروشگاه نورافزا مراجعه کنید

ممنون که لحظاتی با ما بودید . منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

امتیاز
4.6/5
دیدگاه شما

39 دیدگاه

 1. AMIR MAHMOUDI گفت:

  سلام. منظور از اینکه دوربین HD به مانیتورهای 3070 و 1910 وصل میشود، کدامیک از استانداردهای HD است؟
  آیا همه‌ی ین استانداردها از قبیل AHD، CVI و … را پشتیبانی میکند؟

  • norafza گفت:

   سلام . استاندارد AHD. ممنون از نظرتون

   • محمدجوادخانی گفت:

    سلام من مانیتور٧0_30 دارم روی جعبه نوشته دوربین HD وشمابه کاربر گفتیددوربین Ahd، دوربین Ahd چند مگاپیکسل, آیامناسب این کار انجام بدم یانه دستگاه DVR…… بگیرم، متشکرم سالم وتندرست باشید.

    • norafza گفت:

     سلام. AHD و HDCVI تکنولوژی به کار رفته برای ساخت دوربین HD هستش. مانیتور 3070 با دوربین آنالوگ و دوبین HD با تکنولوژی AHD سازگار می باشد.

   • محمدجوادخانی گفت:

    سلام ببخشید، دوباره مزاحم شدم،کدهای بازکردن درب ازراه دور از بااتصال تلفن برای مانیتور 70_30 میخاستم، دفترچه راهنماندارم، نمایندگی نداشت گفت دیگه این مدل نمیزنه، متشکرم.

    • norafza گفت:

     سلام. البته مدل مانیتور 70-30 نیست و 3070 هستش. چند ماهی میشه که تابا فعلا تولید نمی کنه. که تولیدش قطع نشده و در آینده حتما تولید خواهد شد. هنگامی که تماس به تلفن همراه منتقل شد شما با زدن 1 سپس # روی گوشی تلفن همراه می توانید درب را برای مراجعه کننده باز کنید.

  • محمدجوادخانی گفت:

   سلام،مانیتور٧0_30 تابا دارم،دوربین Ahd چند مگاپیکسل جواب میده،مناسب انجام بدم یاdvr تهیه کنم متشکرم سالم وتند ست باشی

 2. a.eslami گفت:

  سلام و ممنون از توضیحات خوبتون

 3. صمد گفت:

  سلام. میخواستم به آیفون tvd1035 تابا با روش دوم به جای پنل، دوربین مداربسته وصل کنم. میخواستم ببینم فقط دوربین آنالوگ باید باشه و سایر دوربین هارو ساپورت نمیکنه؟ و اینکه این تصویر دوربین رو تو آیفون همه ۸ واحد هم نشون میده؟ یعنی همه همسایه ها میتونن تصویر دوربین رو ببینن؟ با تشکر

  • norafza گفت:

   سلام. سوال اول شما چون تست نشده نمیتوان پاسخی دقیق داد. در مورد سوال دوم : تنها مانیتوری تصویر دوربین دوم رو نمایش میده که به این دوربین متصل شده باشه. سلامت باشید

   • صمد گفت:

    ممنون از پاسختون. از سوال دوم منظورم این بود که آیا یک دوربین مداربسته رو نمیشه به همه ۸واحد آپارتمان متصل کرد؟ مثل پنل که یک دوربین دارد ولی همه واحدها میتونن اونو ببینن.

    • norafza گفت:

     میشه وصل کرد ولی باید به همه ی واحد ها سیم کشی انجام بشه

    • حسن اکبری گفت:

     سلام تصمیم دارم به ورودی پنل دوم2070تابا دوربین مدار بسته نصب کنم،لطفا بفرمائید میتونم دوربینahdنصب کنم یا باید حتما آنالوگ باشه?

    • norafza گفت:

     سلام ، دوربین َAHD روی مانیتور های 3070 و 1910 که سوکتی مجزا برای نصب دوربین مداربسته دارند تست شده و مشکلی نداره ولی در مانیتور 2070 که بایستی دوربین مداربسته به جای دوربین پنل درب دوم نصب بشه تست نشده است

    • بهزادنصیری گفت:

     سلام، واسه تابا مدل TVD-1090 M200 دوربین مجزا نصب
     . میشه؟

    • norafza گفت:

     سلام. مانیتور 1090 رو میشه به دو درب مجزا وصل کرد. شما میتونید به جای درب دوم یک عدد دوربین وصل کنید. ولی فقط تصویر دوربین رو صفحه مانیتور نمایش داده میشه و امکان ضبط نداره. مانیتور 3070 تابا دو پورت مجزا برای وصل دوربین مداربسته داره که امکان ضبط هم داره

 4. حامد گفت:

  سلام جناب مهندس برا دوربین دوم بین دربازکن و دوربین همون کابل آیفونی خوبه یا باد کابل دوربینی انداخت RG ?

  • norafza گفت:

   سلام ، اگر فاصله دوربین تا مانیتور داخل واحد زیاد نباشه همون کابل آیفونی هم کافیه و نیازی به استفاده از کابل مخصوص دوربین نیست

  • مهدی رنجبر گفت:

   سلام آقای مهندس وقت بخیر
   یک عدد دوربین اچ دی ۲ مگ رو به ایفون تابا مدل ۳۰۷۰ وصل کردیم
   تصویر خیلی واضحه اما تصویر دوربین اصلی ایفون نویز پیدا میکنه با قطع دوربین اچ دی نویز هم بر طرف میشه
   ممکنه راهنمایی بفرمایین ممنون

   • norafza گفت:

    سلام . لطفا دوربین مداربسته رو با یک سیم با کیفیت کوتاه مثلا 2 متری به مانیتور 3070 متصل و تست کنید که مشکل برطرف میشود یا نه ؟
    احتمالا سیم تصویر دوربین مداربسته تا مانیتور که کشیده شده مناسب نبوده و بایستی تعویض گردد.

 5. نیما محمودی گفت:

  با سلام و احترام عرض خسته نباشید
  ۱سوال داشتم بنده آیفون تابا با مانیتور TVD-1035 خریداری کردم میخوام یک دوربین آنالوگ بعنوان دوربین دوم به مانیتورها وصل کنم آیا دوربین های آنالوگ همگی روی آیفون خریداری شده بنده جواب میدهند یا مدل خاصی باید بگیرم
  ممنون از حوصله و وقتی که می‌گذارید
  با آرزوی موفقیت برای شما بزرگوار

 6. محمد گفت:

  سلام . آیا برای دوربین دوم تابا ۱۰۴۰ بدون پنل درب دوم حتما باید تا مانیتور سیم کشی بشه؟ چرا راهی نیست برای اینکه سیم کشی تا پنل انجام بشه و در همان پنل سوییچ بشه به دوربین دوم ؟

  • norafza گفت:

   سلام . بله بایستی از پورت P2 پشت مانیتور تا دوربین مداربسته سیم کشی بشه. طراحی شرکت تابا این طوریه و راه حلی دیگیری ندارد.

 7. حمیدعطائی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یک آیفون تابا مدل۳۰۷۰ دارم و دوتا دوربین بهش وصل کردم حافظه ام براش گذاشتم اما تصویر های دوربین ها وصل نمیشه و تصویری نیست
  میشه بگید مشکلش کجاست ؟
  ممنون

  • norafza گفت:

   سلام دقیقا نمیشه گفت ولی اگر کارتون رو درست انجام داده باشید احتمالا داره تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته شما با مانیتور تابا هوخوانی نداشته باشه. بایستی دوربین شما با آنالوک باشه و یا AHD

 8. محمدرضامرادی نژاد گفت:

  سلام.چه کارت حافظه ای روی ۳۰۷۰ کارمیکنه؟من سه مدل کارت حافظه میکرو sd کلاس ۱۰ راازمایش کردم.نمیشناسه

  • norafza گفت:

   سلام . ما تو فروشگاه مرکزی به مشتری ها میگیم کلاس 10 بخرن و تا حالا که مشکلی پیش نیامده ولی ظاهرا کلاس 10 ها هم با همدیگه متفاوت هستن

 9. بهنام گلچین گفت:

  سلام مهندس وقت بخیر،
  ما در یک آپارتمان ۱۶ واحدی زندگی میکنیم که آیفون صوتی دارد، خواستم بپرسم آیا بعضی از واحدها میتونیم با نصب یک دوربین جلوی درب ورودی و اضافه کردن سیم تصویر (متصل به دوربین) به سیمکشی قبلی آیفون صوتی، توی واحدمون آیفون تصویری بگذاریم؟
  یعنی آیفون تصویری و به پنل قدیمی صوتی نصب کنیم که زنگ بخوره انتقال صدا انجام بشه و درب بازکنه ولی تصویرش و جداگانه از دوربین بگیره،
  میشه؟؟؟
  فقط یه تعداد از همسایه ها انجام بدن،
  خودم نصاب دوربین مداربسته هستم، به نظر من که فکر نمیکنم مشکلی باشه، ولی چون اطلاعاتم در این زمینه کمه و شما متخصص این کار هستید، پس نظر من اهمیتی نداره، نظر شما مهم و درست هست،
  برای اینکه ازرش قائل هستید و برای راهنمایی ما وقت میگذارید و اطلاعات و تجربیات با ارزشتون و رایگان دراختیار ما میگذارید بی نهایت سپاسگذارم، از خداوند برایتان خیر و سلامتی و برکت در کسب و کار و روزی آرزو دارم،

  • norafza گفت:

   سلام ، اینجوری که شما گفتین مناسب نبوده و بایستی دوربین را داخل واحد به تلویزیون متصل کنید که در مواقه مورد نیاز تلویزون بایستی روشن باشد به نظر من این روش مناسب نمی باشد.
   راه حل دوم :
   شما میتونید پنل 16 واحدی تصویری تهیه بفرمایید و از قفل و ترانس آیفون صوتی قدیمی خودتان استفاده کنید . بعد هر کدوم از واحد ها که میخوان زیاد هزینه نکنن ، میتوننید برای خودشان گوشی صوتی تصویری تابا که امکان نصب بر روی پنل تصویری تابا رو داره خریداری و نصب کنند و هر کدام از واحد ها که دوست داشتند بیشتر هزینه کنند میتونند مانیتور آیفون تصویری تابا رو تهیه و نصب کنند. واحد هایی که میخوان گوشی صوتی نصب کنند چیزی حدود 215000ت هزینه خواهند کرد. که میشه یک شانزدهم قیمت پنل درب به اضافه ی گوشی صوتی تصویری تابا مدل 7810

 10. عبدالقادر مولائیان گفت:

  جالبه خریدم

 11. سادات گفت:

  با سلام.بهترین دوربین برای آیفون ۳۰۷۰ چه مدل و چه برندی هست؟و آیا ۳۰۷۰ قابلیت ضبط خودکار تصویر دوربین دوم را دارد؟ یعنی با حرکت جلوی دوربین ضبط خودکار شروع میشود؟

  • norafza گفت:

   سلام . خود تابا هم دوربین تولید میکنه که تکنولوژی ساختش AHD هستش و با مانیتور های تابا همخوانی کامل دارد. شما فقط میتونید دو تا دوربین مداربسته نصب کنید که هنگام تشخیص حرکت جلوی دوربین تصاویر در کارت حافظه مانیتور ذخیره بشه . تصاویر نصب شده به سوکت پنل درب دوم پشت مانیتور تصویری امکان ذخیره نداشته و فقط میتونید تصویر این دوربین را روی صفحه نمایش ببینید

 12. علی ململی گفت:

  سلام.میخواستم بدونم میشه از ی دوربین دوتا خروجی گرفت.یکی واسه آیفون یکی واسه دی وی ار

 13. Saeed گفت:

  با سلام.
  من مانیتور تابا 3070 دارم. لطفاً در خصوص انتقال تصویر دوربین پنل تابا به DVR راهنمایی نمایید.
  با تشکر

  • norafza گفت:

   سلام . تصاویر دوربین مداربسته فقط در مانیتور 3070 قابل نمایش و ضبط هستند. تصاویر دوربین مداربسته را نمی توان به DVR انتقال داد

 
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.