آموزش نصب دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا

اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

کاربران عزیز فروشگاه آنلاین نورافزا خوشحالیم که با ما هستید. قصد داریم روش اتصال دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا را به شما آموزش دهیم. تعدادی از مانیتورهای آیفون تصویری تابا قابلیت نصب دو تا چهار عدد دوربین مداربسته را دارند. البته در مانیتورهایی که این قابلیت را ندارند نیز می توان یک دوربین مداربسته نصب کرد. در ادامه طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا در این مانیتورها را نیز آموزش خواهیم داد. تمام تلاش خود را کرده ایم تا نحوه نصب دوربین مداربسته به ایفون تصویری به صورت ساده برای شما تهیه کنیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید باشد.

<< سایر دوره های آموزشی مرتبط >>

دوره های آموزشی مرتبط :

1) آموزش نصب آیفون تصویری تابا (4 یا 5 سیم معمولی)

2) آموزش طریقه نصب آیفون تصویری تابا 2 سیم

3) آموزش سیم کشی ارتباط داخلی تابا

4) آموزش نصب قفل برقی کله گاوی همراه با آیفون تصویری

آموزش اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

آموزش اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

امکان اتصال دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا فقط در تعدادی محدودی از مانیتورهای این شرکت وجود دارد. مانند مانیتور آیفون تصویری تابا مدل 3070 و مانیتور آیفون تصویری تابا مدل 1910 . بنابرین موقع خرید آیفون تصویری تابا دقت کنید تا اگر می خواهید دوربین مداربسته نیز نصب کنید یکی از مدل هایی را انتخاب کنید که این قابلیت را داشته باشد. این مانیتورها علاوه بر نمایش تصویری دوربین مداربسته قابلیت ضبط هنگام تشخیص حرکت را نیز دارند. این تصاویر و فیلم ها در کارت حافظه ای که روی مانیتور نصب شده است ضبط می شوند.

دومین روش برای اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا که این قابلیت را ندارند استفاده از سوکت مربوط به پنل درب دوم برای نصب دوربین می باشد. اگر ساختمان محل نصب آیفون دارای یک درب ورودی است می توان بجای درب دوم، یکعدد دوربین بسته نصب کرد. در این صورت مانیتور آیفون تصویری تنها تصاویر مربوط به دوربین مداربسته را نشان داده و قادر به ضبط تصاویر نخواهد بود. همه ی مانیتورهای آیفون تصویری تابا قابلیت نصب با دو درب ورودی (دو پنل) را دارند. می توان از این روش در همه ی مانیتورهای تابا برای نصب دوربین استفاده کرد. در ادامه روش طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا به شما آموزش خوهیم داد.

نحوه نصب دوربین مداربسته به ایفون تصویری تابا در مانیتورهایی که این قابلیت را دارند

آموزش سیم کشی و اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا (در مانیتورهایی که این ویژگی را دارند)

مانیتورهای آیفون تصویری تابا با قابلیت نصب دوربین مداربسته مانند مانیتور 3070 تابا و مانیتور 1910 تابا دارای دو عدد سوکت بنام CCTV1 و CCTV2 در پشت مانیتور آیفون هستند. این سوکت ها علاوه بر سوکت های P1 و P2 هستند که پشت مانیتور قرار دارند.

یکی از دوربین های مداربسته به سیم قرمز و نارنجی سوکت CCTV1 وصل خواهد شد. سیم قرمز این سوکت مربوط به سیگنال تصویر و سیم نارنجی GND می باشد. دوربین دوم به سیم مشکی و زرد سوکت CCTV2 وصل خواهد شد. در این سوکت سیم مشکی مربوط به GND و سیم زرد مربوط به سیگنال تصویر دوربین است. دوربین های مداربسته نیاز به کابل برق 12V دارند. برای هر دوربین مداربسته یک پاور 1 الی 2 آمپر بایستی در نظر گرفت. اگر دوربین های مداربسته نزدیک هم هستند می توان از یک پاور برای همه دوربین ها استفاده کرد.

اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا
شکل شماره 1 : اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

همانطوری که در شکل شماره یک مشاهده می کنید دوربین های مداربسته به یک مانیتور وصل هستند. اگر ساختمان محل نصب دارای چند واحد است بایستی برای هر واحد دوربین جداگانه و مختص به خود واحد تهیه و نصب گردد.

نحوه نصب دوربین مداربسته به ایفون تصویری تابا در مانیتورهایی که این قابلیت را ندارند

آموزش سیم کشی و اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا (در مانیتورهایی که این ویژگی را ندارند)

در ساختمانهایی با دو درب ورودی نیازی به نصب آیفون تصویری مجزا برای هر درب نیست. همه ی آیفون های تصویری تابا، امکان نصب به دو درب ورودی را دارند. در چنین شرایطی هر کدام از درب ها که مراجعه کننده داشته باشد موقع لمس کردن شستی دربازکن، به صورت هوشمند همان درب دارای مراجعه کننده باز خواهد شد. اگر ساختمانی که قرار است آیفون تصویری نصب شود دارای یک درب ورودی است. می توان به جای درب دوم یک عدد دوربین مداربسته نصب کرد. دوربین مداربسته که به این روش نصب می شود تنها قابلیت نمایش تصویر را خواهد داشت و قادر به ذخیره تصاویر دوربین نیست. (شکل شماره 2 ، اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا بجای پنل درب دوم)

چنانچه در شکل شماره 2 مشاهده می کنید دوربین به سیم های سوکت P2 پشت مانیتور متصل شده است. سیم مربوط به سیگنال تصویر دوربین به سیم قهوه ای سوکت P2 و سیم GND دوربین به سیم نارنجی سوکت P2 وصل می شود. در نظر داشته باشید که دوربین های مداربسته نیاز به برق 12V دارند. بایستی نزدیک محل نصب دوربین، مکانی برای قرارگیری پاور در نظر گرفت. پاور 1 الی 2 آمپر برای یک دوربین کافی می باشد.

طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا
شکل شماره 2 : طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا

برای خرید آیفون تصویری تابا ، بررسی مشخصات و قیمت آیفون تصویری تابا به فروشگاه نورافزا مراجعه کنید

ممنون که لحظاتی با ما بودید . منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

دیدگاه شما

8 دیدگاه

 1. AMIR MAHMOUDI گفت:

  سلام. منظور از اینکه دوربین HD به مانیتورهای 3070 و 1910 وصل میشود، کدامیک از استانداردهای HD است؟
  آیا همه‌ی ین استانداردها از قبیل AHD، CVI و … را پشتیبانی میکند؟

  • norafza گفت:

   سلام . استاندارد AHD. ممنون از نظرتون

   • محمدجوادخانی گفت:

    سلام من مانیتور٧0_30 دارم روی جعبه نوشته دوربین HD وشمابه کاربر گفتیددوربین Ahd، دوربین Ahd چند مگاپیکسل, آیامناسب این کار انجام بدم یانه دستگاه DVR…… بگیرم، متشکرم سالم وتندرست باشید.

    • norafza گفت:

     سلام. AHD و HDCVI تکنولوژی به کار رفته برای ساخت دوربین HD هستش. مانیتور 3070 با دوربین آنالوگ و دوبین HD با تکنولوژی AHD سازگار می باشد.

   • محمدجوادخانی گفت:

    سلام ببخشید، دوباره مزاحم شدم،کدهای بازکردن درب ازراه دور از بااتصال تلفن برای مانیتور 70_30 میخاستم، دفترچه راهنماندارم، نمایندگی نداشت گفت دیگه این مدل نمیزنه، متشکرم.

    • norafza گفت:

     سلام. البته مدل مانیتور 70-30 نیست و 3070 هستش. چند ماهی میشه که تابا فعلا تولید نمی کنه. که تولیدش قطع نشده و در آینده حتما تولید خواهد شد. هنگامی که تماس به تلفن همراه منتقل شد شما با زدن 1 سپس # روی گوشی تلفن همراه می توانید درب را برای مراجعه کننده باز کنید.

  • محمدجوادخانی گفت:

   سلام،مانیتور٧0_30 تابا دارم،دوربین Ahd چند مگاپیکسل جواب میده،مناسب انجام بدم یاdvr تهیه کنم متشکرم سالم وتند ست باشی