آموزش نصب دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا

اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

کاربران عزیز فروشگاه آنلاین نورافزا خوشحالیم که با ما هستید. قصد داریم روش اتصال دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا را به شما آموزش دهیم. تعدادی از مانیتورهای آیفون تصویری تابا قابلیت نصب دو تا چهار عدد دوربین مداربسته را دارند. البته در مانیتورهایی که این قابلیت را ندارند نیز می توان یک دوربین مداربسته نصب کرد. در ادامه طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا در این مانیتورها را نیز آموزش خواهیم داد. تمام تلاش خود را کرده ایم تا نحوه نصب دوربین مداربسته به ایفون تصویری به صورت ساده برای شما تهیه کنیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید باشد.

نمایش ویدیو درباره آموزش نصب دوربین به ایفون تصویری تابا

آموزش اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا

امکان اتصال دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا فقط در تعدادی محدودی از مانیتورهای این شرکت وجود دارد. مانند مانیتور تابا 3070 و مانیتور تابا مدل 1910. بنابرین موقع خرید آیفون تصویری تابا دقت کنید تا اگر می خواهید دوربین مداربسته نیز نصب کنید یکی از مدل هایی را انتخاب کنید که این قابلیت را داشته باشد. این مانیتورها علاوه بر نمایش تصویری دوربین مداربسته قابلیت ضبط هنگام تشخیص حرکت را نیز دارند. این تصاویر و فیلم ها در کارت حافظه ای که روی مانیتور نصب شده است ضبط می شوند.

دومین روش برای اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا که این قابلیت را ندارند استفاده از سوکت مربوط به پنل درب دوم برای نصب دوربین می باشد. اگر ساختمان محل نصب آیفون دارای یک درب ورودی است می توان بجای درب دوم، یکعدد دوربین بسته نصب کرد. در این صورت مانیتور آیفون تصویری تنها تصاویر مربوط به دوربین مداربسته را نشان داده و قادر به ضبط تصاویر نخواهد بود. اکثر مانیتورهای آیفون تصویری تابا قابلیت نصب با دو درب ورودی (دو پنل) را دارند. می توان از این روش در همه ی مانیتورهای تابا برای نصب دوربین استفاده کرد. در ادامه روش طریقه نصب دوربین دوم آیفون تصویری تابا به شما آموزش خوهیم داد.

آموزش سیم کشی و اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا در مانیتورهایی که این ویژگی را دارند

مانیتورهای آیفون تصویری تابا با قابلیت نصب دوربین مداربسته مانند مانیتور 3070 تابا و مانیتور 1910 تابا دارای یک عدد سوکت بنام CCTV در پشت گوشی دربازکن تصویری هستند. این سوکت علاوه بر سوکت های P1 و P2 هستند که پشت مانیتور قرار دارند.

یکی از دوربین های مداربسته به سیم قرمز و نارنجی سوکت CCTV وصل خواهد شد. سیم قرمز این سوکت مربوط به سیگنال تصویر و سیم نارنجی GND می باشد. دوربین دوم به سیم مشکی و زرد سوکت CCTV2 وصل خواهد شد. در این سوکت سیم مشکی مربوط به GND و سیم زرد مربوط به سیگنال تصویر دوربین است.دوربین های مداربسته نیاز به کابل برق 12V دارند. برای هر دوربین مداربسته یک پاور 1 الی 2 آمپر بایستی در نظر گرفت. اگر دوربین های مداربسته نزدیک هم هستند می توان از یک پاور برای همه دوربین ها استفاده کرد.

نصب دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا

همانطوری که در شکل شماره یک مشاهده می کنید دوربین های مداربسته به یک مانیتور وصل هستند. اگر ساختمان محل نصب دارای چند واحد است بایستی برای هر واحد دوربین جداگانه و مختص به خود واحد تهیه و نصب گردد.

نکته: سیم قرمز و زرد که مربوط به سیگنال تصویر است، سمت هر دو دوربین بایستی به پیچ مغزی فیش BNC متصل شود. سیم نارنجی و مشکی نیز بایستی به بدنه فیش BNC متصل شود. در غیر این‌ صورت تصویر نمایش داده نخواهد شد.

خرید مانیتور 3070 تابا

خرید از نمایندگی رسمی فروش تابا الکترونیک

با قابلیت نصب دو دوربین مداربسته HD

دارای حسگر حرکتی برای ضبط هوشمندانه تصویر دوربین‌های مدار بسته

صفحه نمایش 7 اینچ لمسی

آموزش سیم کشی و اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا در مانیتورهایی که این ویژگی را ندارند

در ساختمانهایی با دو درب ورودی نیازی به نصب آیفون تصویری مجزا برای هر درب نیست. همه ی آیفون های تصویری تابا، امکان نصب به دو درب ورودی را دارند. در چنین شرایطی هر کدام از درب ها که مراجعه کننده داشته باشد موقع لمس کردن شستی دربازکن، به صورت هوشمند همان درب دارای مراجعه کننده باز خواهد شد. اگر ساختمانی که قرار است آیفون تصویری نصب شود دارای یک درب ورودی است. می توان به جای درب دوم یک عدد دوربین مداربسته نصب کرد. دوربین مداربسته که به این روش نصب می شود تنها قابلیت نمایش تصویر را خواهد داشت و قادر به ذخیره تصاویر دوربین نیست. (شکل شماره 2 ، اتصال دوربین به آیفون تصویری تابا بجای پنل درب دوم)

چنانچه در شکل شماره 2 مشاهده می کنید دوربین به سیم های سوکت P2 پشت مانیتور متصل شده است. سیم مربوط به سیگنال تصویر دوربین به سیم قهوه ای سوکت P2 و سیم GND دوربین به سیم نارنجی سوکت P2 وصل می شود. در نظر داشته باشید که دوربین های مداربسته نیاز به برق 12V دارند. بایستی نزدیک محل نصب دوربین، مکانی برای قرارگیری پاور در نظر گرفت. پاور 1 الی 2 آمپر برای یک دوربین کافی می باشد.

نصب دوربین به جای پنل دوم ایفون تصویری تابا

نکات مهم در مورد نصب دوربین به آیفون تصویری تابا

اگر با روش‌هایی که آموزش داده شد سیم‌بندی کردید ولی تصویر دوربین مداربسته روی مانیتور آیفون تصویری نمایش داده نشد مطمئناً تکنولوژی ساخت دوربین شما با مانیتور تابا همخوانی ندارد. بایستی دوربین دیگری تهیه و نصب کنید.

همانطوری که در روش نصب دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا توضیح دادیم تصاویر دوربین مداربسته‌ای که به جای پنل درب دوم به مانیتور وصل می شوند، قابلیت ذخیره روی کارت حافظه را ندارند. فقط می‌توان تصاویر دوربین را روی مانیتور مشاهده کرد.

 

 

امتیاز
4.6/5
دیدگاه شما

88 دیدگاه

 1. AMIR MAHMOUDI گفت:

  سلام. منظور از اینکه دوربین HD به مانیتورهای 3070 و 1910 وصل میشود، کدامیک از استانداردهای HD است؟
  آیا همه‌ی ین استانداردها از قبیل AHD، CVI و … را پشتیبانی میکند؟

  • norafza گفت:

   سلام . استاندارد AHD. ممنون از نظرتون

   • محمدجوادخانی گفت:

    سلام من مانیتور٧0_30 دارم روی جعبه نوشته دوربین HD وشمابه کاربر گفتیددوربین Ahd، دوربین Ahd چند مگاپیکسل, آیامناسب این کار انجام بدم یانه دستگاه DVR…… بگیرم، متشکرم سالم وتندرست باشید.

    • norafza گفت:

     سلام. AHD و HDCVI تکنولوژی به کار رفته برای ساخت دوربین HD هستش. مانیتور 3070 با دوربین آنالوگ و دوبین HD با تکنولوژی AHD سازگار می باشد.

   • محمدجوادخانی گفت:

    سلام ببخشید، دوباره مزاحم شدم،کدهای بازکردن درب ازراه دور از بااتصال تلفن برای مانیتور 70_30 میخاستم، دفترچه راهنماندارم، نمایندگی نداشت گفت دیگه این مدل نمیزنه، متشکرم.

    • norafza گفت:

     سلام. البته مدل مانیتور 70-30 نیست و 3070 هستش. چند ماهی میشه که تابا فعلا تولید نمی کنه. که تولیدش قطع نشده و در آینده حتما تولید خواهد شد. هنگامی که تماس به تلفن همراه منتقل شد شما با زدن 1 سپس # روی گوشی تلفن همراه می توانید درب را برای مراجعه کننده باز کنید.

  • محمدجوادخانی گفت:

   سلام،مانیتور٧0_30 تابا دارم،دوربین Ahd چند مگاپیکسل جواب میده،مناسب انجام بدم یاdvr تهیه کنم متشکرم سالم وتند ست باشی

 2. a.eslami گفت:

  سلام و ممنون از توضیحات خوبتون

 3. صمد گفت:

  سلام. میخواستم به آیفون tvd1035 تابا با روش دوم به جای پنل، دوربین مداربسته وصل کنم. میخواستم ببینم فقط دوربین آنالوگ باید باشه و سایر دوربین هارو ساپورت نمیکنه؟ و اینکه این تصویر دوربین رو تو آیفون همه ۸ واحد هم نشون میده؟ یعنی همه همسایه ها میتونن تصویر دوربین رو ببینن؟ با تشکر

  • norafza گفت:

   سلام. سوال اول شما چون تست نشده نمیتوان پاسخی دقیق داد. در مورد سوال دوم : تنها مانیتوری تصویر دوربین دوم رو نمایش میده که به این دوربین متصل شده باشه. سلامت باشید

   • صمد گفت:

    ممنون از پاسختون. از سوال دوم منظورم این بود که آیا یک دوربین مداربسته رو نمیشه به همه ۸واحد آپارتمان متصل کرد؟ مثل پنل که یک دوربین دارد ولی همه واحدها میتونن اونو ببینن.

    • norafza گفت:

     میشه وصل کرد ولی باید به همه ی واحد ها سیم کشی انجام بشه

    • حسن اکبری گفت:

     سلام تصمیم دارم به ورودی پنل دوم2070تابا دوربین مدار بسته نصب کنم،لطفا بفرمائید میتونم دوربینahdنصب کنم یا باید حتما آنالوگ باشه?

    • norafza گفت:

     سلام ، دوربین َAHD روی مانیتور های 3070 و 1910 که سوکتی مجزا برای نصب دوربین مداربسته دارند تست شده و مشکلی نداره ولی در مانیتور 2070 که بایستی دوربین مداربسته به جای دوربین پنل درب دوم نصب بشه تست نشده است

    • بهزادنصیری گفت:

     سلام، واسه تابا مدل TVD-1090 M200 دوربین مجزا نصب
     . میشه؟

    • norafza گفت:

     سلام. مانیتور 1090 رو میشه به دو درب مجزا وصل کرد. شما میتونید به جای درب دوم یک عدد دوربین وصل کنید. ولی فقط تصویر دوربین رو صفحه مانیتور نمایش داده میشه و امکان ضبط نداره. مانیتور 3070 تابا دو پورت مجزا برای وصل دوربین مداربسته داره که امکان ضبط هم داره

 4. حامد گفت:

  سلام جناب مهندس برا دوربین دوم بین دربازکن و دوربین همون کابل آیفونی خوبه یا باد کابل دوربینی انداخت RG ?

  • norafza گفت:

   سلام ، اگر فاصله دوربین تا مانیتور داخل واحد زیاد نباشه همون کابل آیفونی هم کافیه و نیازی به استفاده از کابل مخصوص دوربین نیست

  • مهدی رنجبر گفت:

   سلام آقای مهندس وقت بخیر
   یک عدد دوربین اچ دی ۲ مگ رو به ایفون تابا مدل ۳۰۷۰ وصل کردیم
   تصویر خیلی واضحه اما تصویر دوربین اصلی ایفون نویز پیدا میکنه با قطع دوربین اچ دی نویز هم بر طرف میشه
   ممکنه راهنمایی بفرمایین ممنون

   • norafza گفت:

    سلام . لطفا دوربین مداربسته رو با یک سیم با کیفیت کوتاه مثلا 2 متری به مانیتور 3070 متصل و تست کنید که مشکل برطرف میشود یا نه ؟
    احتمالا سیم تصویر دوربین مداربسته تا مانیتور که کشیده شده مناسب نبوده و بایستی تعویض گردد.

 5. نیما محمودی گفت:

  با سلام و احترام عرض خسته نباشید
  ۱سوال داشتم بنده آیفون تابا با مانیتور TVD-1035 خریداری کردم میخوام یک دوربین آنالوگ بعنوان دوربین دوم به مانیتورها وصل کنم آیا دوربین های آنالوگ همگی روی آیفون خریداری شده بنده جواب میدهند یا مدل خاصی باید بگیرم
  ممنون از حوصله و وقتی که می‌گذارید
  با آرزوی موفقیت برای شما بزرگوار

 6. محمد گفت:

  سلام . آیا برای دوربین دوم تابا ۱۰۴۰ بدون پنل درب دوم حتما باید تا مانیتور سیم کشی بشه؟ چرا راهی نیست برای اینکه سیم کشی تا پنل انجام بشه و در همان پنل سوییچ بشه به دوربین دوم ؟

  • norafza گفت:

   سلام . بله بایستی از پورت P2 پشت مانیتور تا دوربین مداربسته سیم کشی بشه. طراحی شرکت تابا این طوریه و راه حلی دیگیری ندارد.

 7. حمیدعطائی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یک آیفون تابا مدل۳۰۷۰ دارم و دوتا دوربین بهش وصل کردم حافظه ام براش گذاشتم اما تصویر های دوربین ها وصل نمیشه و تصویری نیست
  میشه بگید مشکلش کجاست ؟
  ممنون

  • norafza گفت:

   سلام دقیقا نمیشه گفت ولی اگر کارتون رو درست انجام داده باشید احتمالا داره تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته شما با مانیتور تابا هوخوانی نداشته باشه. بایستی دوربین شما با آنالوک باشه و یا AHD

 8. محمدرضامرادی نژاد گفت:

  سلام.چه کارت حافظه ای روی ۳۰۷۰ کارمیکنه؟من سه مدل کارت حافظه میکرو sd کلاس ۱۰ راازمایش کردم.نمیشناسه

  • norafza گفت:

   سلام . ما تو فروشگاه مرکزی به مشتری ها میگیم کلاس 10 بخرن و تا حالا که مشکلی پیش نیامده ولی ظاهرا کلاس 10 ها هم با همدیگه متفاوت هستن

  • افضلیان گفت:

   باسلام
   حتما دقت بفرماید که حجم حافظه مورد استفاده از 8 گیگ بیشتر باشه و از 128 گیگ کمتر یاشه و فرمت آن رو فت کنید و بعد از نصب دستگاه رو یکبار خاموش و روشن کنید و عنایت بفرمایید که قبل از استفاده حتما توسط مانیتور یک بار فرمت گردد.
   انشاالله مشکل رفع گردد

 9. بهنام گلچین گفت:

  سلام مهندس وقت بخیر،
  ما در یک آپارتمان ۱۶ واحدی زندگی میکنیم که آیفون صوتی دارد، خواستم بپرسم آیا بعضی از واحدها میتونیم با نصب یک دوربین جلوی درب ورودی و اضافه کردن سیم تصویر (متصل به دوربین) به سیمکشی قبلی آیفون صوتی، توی واحدمون آیفون تصویری بگذاریم؟
  یعنی آیفون تصویری و به پنل قدیمی صوتی نصب کنیم که زنگ بخوره انتقال صدا انجام بشه و درب بازکنه ولی تصویرش و جداگانه از دوربین بگیره،
  میشه؟؟؟
  فقط یه تعداد از همسایه ها انجام بدن،
  خودم نصاب دوربین مداربسته هستم، به نظر من که فکر نمیکنم مشکلی باشه، ولی چون اطلاعاتم در این زمینه کمه و شما متخصص این کار هستید، پس نظر من اهمیتی نداره، نظر شما مهم و درست هست،
  برای اینکه ازرش قائل هستید و برای راهنمایی ما وقت میگذارید و اطلاعات و تجربیات با ارزشتون و رایگان دراختیار ما میگذارید بی نهایت سپاسگذارم، از خداوند برایتان خیر و سلامتی و برکت در کسب و کار و روزی آرزو دارم،

  • norafza گفت:

   سلام ، اینجوری که شما گفتین مناسب نبوده و بایستی دوربین را داخل واحد به تلویزیون متصل کنید که در مواقه مورد نیاز تلویزون بایستی روشن باشد به نظر من این روش مناسب نمی باشد.
   راه حل دوم :
   شما میتونید پنل 16 واحدی تصویری تهیه بفرمایید و از قفل و ترانس آیفون صوتی قدیمی خودتان استفاده کنید . بعد هر کدوم از واحد ها که میخوان زیاد هزینه نکنن ، میتوننید برای خودشان گوشی صوتی تصویری تابا که امکان نصب بر روی پنل تصویری تابا رو داره خریداری و نصب کنند و هر کدام از واحد ها که دوست داشتند بیشتر هزینه کنند میتونند مانیتور آیفون تصویری تابا رو تهیه و نصب کنند. واحد هایی که میخوان گوشی صوتی نصب کنند چیزی حدود 215000ت هزینه خواهند کرد. که میشه یک شانزدهم قیمت پنل درب به اضافه ی گوشی صوتی تصویری تابا مدل 7810

 10. عبدالقادر مولائیان گفت:

  جالبه خریدم

 11. سادات گفت:

  با سلام.بهترین دوربین برای آیفون ۳۰۷۰ چه مدل و چه برندی هست؟و آیا ۳۰۷۰ قابلیت ضبط خودکار تصویر دوربین دوم را دارد؟ یعنی با حرکت جلوی دوربین ضبط خودکار شروع میشود؟

  • norafza گفت:

   سلام . خود تابا هم دوربین تولید میکنه که تکنولوژی ساختش AHD هستش و با مانیتور های تابا همخوانی کامل دارد. شما فقط میتونید دو تا دوربین مداربسته نصب کنید که هنگام تشخیص حرکت جلوی دوربین تصاویر در کارت حافظه مانیتور ذخیره بشه . تصاویر نصب شده به سوکت پنل درب دوم پشت مانیتور تصویری امکان ذخیره نداشته و فقط میتونید تصویر این دوربین را روی صفحه نمایش ببینید

 12. علی ململی گفت:

  سلام.میخواستم بدونم میشه از ی دوربین دوتا خروجی گرفت.یکی واسه آیفون یکی واسه دی وی ار

  • norafza گفت:

   سلام خیر این باعث میشه رو تصویر نمایش داده شده نویز داشته باشه

  • امیر گفت:

   سلام برای آیفون 1040 برای وصل کردن یک دوربین دیگر به پشت مانیتور باید چه دوربینی تهیه کنم؟
   و اینکه تصویر دوربین چطوری روی صفحه نمایان می‌شود چون تصویر جلوی زنگ و درب هم هست؟

   • norafza گفت:

    1) دوربین HD با تکنولوژی AHD
    2) دوربین مداربسته در مانیتور 1040 تابا به جای پنل درب دوم وصل میشه. روی مانیتور یک شستی وجود داره که برای تغییر نمایش تصویر دوربین از پنل درب اول به پنل درب دوم و برعکس کاربرد داره. می توانید برای نمایش تصویر دوربین مداربسته روی مانیتور از این شستی استفاده کنید.

 13. Saeed گفت:

  با سلام.
  من مانیتور تابا 3070 دارم. لطفاً در خصوص انتقال تصویر دوربین پنل تابا به DVR راهنمایی نمایید.
  با تشکر

  • norafza گفت:

   سلام . تصاویر دوربین مداربسته فقط در مانیتور 3070 قابل نمایش و ضبط هستند. تصاویر دوربین مداربسته را نمی توان به DVR انتقال داد

 14. مهدی ص ل گفت:

  سلام وقت بخیر میخاستم بدونم رو آیفون ۱۰۷۰ تابا میتونم دوربین hd وصل کنم . و اینکه این ایفن قابلیت پنل دوم هم داره

  • norafza گفت:

   سلام. بله به جای پنل درب دوم میتونید وصل کنید. فقط این دوربین مداربسته قابلیت ضبط فیلم نخواهد داشت. بله داره

   • مهدی ص ل گفت:

    سلام وقتتون بخیر مدار نصبش به چه صورت هستش من سیم شماره زک و سیم شماره ۳ رو برای انتقال تصویر دوربین زدم به bnc و به دوربین وصل کردم اما تصویر بالا نیومد

    • norafza گفت:

     دقیقا متوجه منظر شما نشدم لطفا بیشتر توضیح بدین تا راهنمایی کنم

   • مهدی ص ل گفت:

    یک دوربین ۲ مگاپیکسل تهیه کردم انالوگ
    از سوکت درب دوم ایفن تابا ۱۰۷۰ سیم شماره یک و سیم شماره ۳ رو بردم برای انتقال تصویر اداپتور برق دوربینم وصل کردم به دوربین . از داخل پنل رو دوربین دوم زدم ک ببینم تصویر اومده یا نه دیدم هیچ فرقی نکرده و تصویر ندارم . اگه نقشه نصب دوربین این مدل آیفن رو دارین ممنون میشم لینکشو زیر کامنت بزارید

   • مهدی ص ل گفت:

    سلام من برای ایفن تصویری تابا مدل ۱۰۷۰
    یک دوربین انالوگ hd دو مگاپیکسل تهیه کردم و طبق نقشه بالا از سوکت پنل دوم پشت ایفن ک ۵ سیم دارد . سیم شماره ۱ و ۳ را برای انتقال تصویر به مغزی و قسمت بیرونی BNC متصل کردم
    اداپتور دوربین را به برق زدم و سوکت انتقال تصویر رو هم وصل کردم رو ایفن وارد قسمت دوربین ک میشم دوربین اول ک همون بیرون حیاطو نشون میده دوربین دوم ک مداربسته تهیه کردم و وصل کردم اصلا تصویر بالا نمیاد

    • مهدی ص ل گفت:

     ممنون میشم راهنمایی کنید ک ب چه صورت باید نصب بشه ک تصویر داشته باشه مدل ۱۰۷۰ تابا

    • norafza گفت:

     برای پاسخ صحیح به شما، موردی که اعلام فرمودین تست و بررسی شد و نتیجه در دیدگاه ماقبل اطلاع رسانی شد

    • norafza گفت:

     سلام. شما کاری که انجام دادین کاملا درسته. برای تست دیروز همکاران فنی مجدد نصب دوربین به جای پنل درب دوم رو تست کردند. با 5 مدل دوربینی که تو دفتر داشتیم فقط 2 مدل با مانیتور تابا همخوانی داشت. شما در سیم کشی هیچ عیب و ایرادی ندارین. فقط دوربین شما با مانیتور تابا همخوانی ندارد.

 15. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر برقکار هستم یه سوال و یه مشکل جزئی برام پیش اومده تو نصب دوربین مدار بسته تابا مدل ۳۰۷۰

  تابا یه سوکت چهار سیم رو مانیتور طعبیه کرده ک برای ۲ دوربین استفاده میشه ولی متاسفانه سیم قرمز و نارنجی ک کانال یک دوربین مداربسته هستش رو دوربین پرش تصویر و اصلا تصویر قابل رویت نیست اما رو کانال دوم ک رنگ سیم زرد و مشکیه کاملا تصویر واضح و مشخص . حتی یه دوربین انالوگ دیگه تهیه کردم تست کردم و همین مشکلو داشتم میخاستم ببینم ایا مشکل از خرابی کانال یک دوربین مداربسته هستش یا مشکل هم خوانی نداشتن با دوربین هستش . دوربینی ک تست کردم رو کانال ۲ راحت جواب میده کانال یک خیر

  • norafza گفت:

   سلام. برد صدای مانیتور 3070 شما معیوب است. می توانید به نزدیکترین دفتر خدمات پس از فروش تابا تحویل دهید تا مشکل رو برطرف کنند

   • مهدی گفت:

    من مشکل صدا یا تصویر ندارم .
    دوربین اصلی دم دری هم صدا دارم هم تصویر
    مشکل کانال اولcctv1 هسش ک تصویر مدار بسته رو بالا نمیاره سیاه سفیده کانال دوم cctv2 فعاله روش دوربین نصب کردم بازم مشکل برد صداس؟ ایفون تازه خریداری شده

    • norafza گفت:

     سلام. بله متوجه شدم. سوکت های پنل درب P1 و P2 و همچنین سوکت ارتباط داخلی و سوکت CCTV روی برد صدا سوار هستن.

    • مهدی گفت:

     عذر میخام به نظرتون در اینده مشکل ساز میشه ؟ ایفن خوب داره کار میکنه و دوربین رو کانال دوم فعاله . به نظرتون نیازی به مراجعه به خدمات تابا هست؟

    • norafza گفت:

     اگر به نصب دوربین دوم نیازی ندارید، مشکلی پیش نمیاد.

 16. MR TOHIDI گفت:

  با عرض سلام و ادب
  متاسفانه صفحه پنل ساختمان ما در جای مناسب نصب نشده و تصویر مناسبی از درب ساختمان و اشخاص مراجعه کننده ندارد.
  آیا امکان جایگزینی یک دوربین خارجی به جای دوربین پنل تابا وجود دارد؟

  • norafza گفت:

   بله. امکانش هست

  • MR TOHIDI گفت:

   امکان داره راهنمائی بفرمائید؟

   • norafza گفت:

    بهترین و راحت ترین روش انجام کار انتقال دوربین داخل پنل به بیرون و نصب روی موقعیت مناسب است.
    پس :
    اولا دوربین داخل پنل را بازکنید.
    سپس کابل رابط مابین دوربین داخلی تا برد الکترونیکی را به مقدار مورد نیاز افزایش دهید.
    دوربین را در مکان و موقعیت مناسبی نصب کنید.

    اگر خواستید میتونید دوربین دیگری که با پنل تابا سازگاری دارد خریداری و نصب کنید.

 17. محمد عبدی مقدم گفت:

  سلام
  یه پنل 3070 دارم نه کارت حافظه قبول میکنه نه فلش مشکل چیه؟

  • نورافزا گفت:

   سلام. کارت حافظه بایستی با گوشی 3070 سازگاری داشته باشه. بایستی کارت حافظه شما کلاس 10 باشه. علاوه بر آن بایستی بعد از قرار دادن کارت حافظه داخل خشاب، در منوی تنظیمات کارت حافظه را فرمت کنید .
   فلش فقط برای کپی تصاویر یا فیلم از کارت حافظه کاربرد دارد

 18. رضا گفت:

  با سلام و تشکر بابت پاسخ های عالیتون
  من دوتا دوربین مداربسته روی آیفون 3070 نصب کردم که بخوبی کار میکنه. یعنی روی پنل، تصویر 3 دوربین رو دارم. .ولی نیاز دارم که توی اپلیکیشن در کنار تصویر دوربین اصلی در بازکن حداقل یکی از دوربینهای مداربسته رو هم داشته باشم. چطور میشه اینکارو انجام داد؟ مثلا میشه یکی از مداربسته هارو بجای دوربین درب دوم جا زد؟ چون توی اپلیکیشن فقط انتخاب بین دوتا دوربین درب اصلی و دوم هست که چون یکیش وصله بالطبع من یک تصویر دارم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • نورافزا گفت:

   سلام. ممنون از ثبت نظرتان
   دوربین مداربسته به مانیتور وصل می شود. و ارتباطی با وای فای باکس ندارد. در حالی که دوربین داخلی پنل درب به مانیتور و وای فای باکس متصل می شود.
   بنابراین امکان انتقال تصویر دوربین مداربسته روی تلفن همراه وجود ندارد

   • رضا گفت:

    سلام و تشکر از پاسخ شما.

    حرف شما درسته.
    ترفندی نیست که بشه یک دوربین مدار بسته رو به سیم های مربوط به دوربین داخلی پنل درب دوم وصل کرد تا با مانیتور و وای باکس هم ارتباط بگیره؟ با فرض نبود درب دوم.

    تشکر

    • نورافزا گفت:

     دو تا رشته سیم از 4 رشته سیم موجود مابین پنل درب و گوشی دربازکن تصویری برای انتقال تصویر دوربین مداربسته استفاده می شود. ولی نمی توان از این دو رشته سیم هم برای انتقال تصویر دوربین پنل درب و هم برای انتقال تصویر دوربین مداربسته ها استفاده کرد.
     تنها راه ممکن: می توان این دو رشته سیم (سیم های انتقال تصویر دوربین داخل پنل) از سمت وای فای باکس جدا کرده و سیم های یکی از دوربین های مداربسته را وصل کرد تا به جای تصویر دوربین داخلی پنل درب، تصویر دوربین مداربسته روی گوشی تلفن همراه نمایش داده شود.

 19. حسین گفت:

  سلام راهنمایی می خواهم چه دوربین مداربسته برای آیفون تصویری تابا 4070 بگیرم تشکر

 20. مهدی ص گفت:

  سلام وقت بخیر ۳۰۷۰ تابا دارم
  ۱ دوربین مدار بسته روش وصل کردم نویز نداشت
  امروز یه دوربین دگ بهش اضافه کردم تصویر نویز داره
  باید چیکار کنم تا نویز رو رفع کنم
  در ضمن دوربین کدار بسته دوم صفحش کامل سیاه بود ک من از دوربین درب دوم برای مدار بستم استفاده کردم

 21. محسن اسدی گفت:

  با عرض سلام و احترام
  دوربین 5 مگاپیکسل توسط مانیتور آیفون تصویری پشتیبانی میشه یا تا 2 مگاپیکسل بیشتر ساپورت نمیکنه؟

 22. am348ir گفت:

  سلام
  1- مانیتور 3070 و 1910 برای دو طبقه دارم آیا امکانش هست همزمان هر دو مانیتور را به یه دوربین وصل کرد مثلا یه دوربین خاص هم به مانیتور طبقه بالا وصل باشه هم طبقه پایین
  2- برای مانیتور 1910 که امکان پشتیبانی از 6 دوربین را دارد از لحاظ فنی میشه رشته منفی تمام دوربینها را بهم وصل کرد بعبارتی یه سیم مشترک منفی برای 6 تا دوربین و 6 سیم مثبت برای هر دوربین در این حالت برای 6 دوربین یه رشته منفی بعلاوه 6 رشته مثبت که جمعا 7 رشته می شود
  ممنون

  • نورافزا گفت:

   سلام.
   1) امکانش هست ولی نویز میوفته روی تصویر دوربین وقتی همزمان تصاویر دو دوربین روی هر دو مانیتور نمایش داده بشه.
   2) این مورد تست نشده باید تست کنید. پیشنهاد می کنیم برای هر دوربین دو رشته سیم مجزا کشیده شود

 23. علی گفت:

  باسلام، از قدیم الایام مصرف کننده عمده محصولات آیفونی تابا در پروژه های ساختمانیمون هستم. اخیرا  یکی از ساختمونهای ۱۰ واحدیمون که همه واحدهاش از محصول 1040 قدیمی شما استفاده میکنه نیاز به نصب پنل دوم پیدا کرده ولی مانیتورهای فعلی باوجود پیش بینی پنل دوم و جامپر مربوطه اش، فاقد پین های کانکتور ارتباطیه، سوال اینه که آیا این دستگاه اصلا امکان الحاق P2 رو داره یا باید از سوییچر اکسترنال استفاده کرد؟

  دقت کنید که 1040 این ساختمون از محصولات قدیم و فاقد امکان ضبط تاباست.

  ممنون و منتظر پاسخ مساعد و اقتصادی تون هستم
  ارادتمند

  • نورافزا گفت:

   سلام. مانیتورهای 1040 قدیمی تابا قابلیت نصب روی دو درب مجزا رو ندارند هرچند پورت P2 خالی پشت مانیتور وجود داشته باشه. برای اینکار بایستی از سوئیچر اکسترنال استفاده کنید.

 24. حبیب بای گفت:

  با سلام تفاوت بین مانیتور 3070با مدل3070کاربنی چیه و کارت حافظه تا چه حجمی میتونه آیفون ساپورت کنه یعنی خود 128 هم وصل کنی مشکلی پیش نمیاد بعد واسه ضبط تصاویر و فیلم نیاز به فقط کارت حافظه هست یا بایستی فلش مموری هم نصب شود با تشکر فراوان

  • نورافزا گفت:

   سلام. فقط رنگ بدنه با هم متفاوته. تا 128 گیگ ساپورت میکنه. فلش فقط برای انتقال تصاویر و ویدیوی ضبظ شده از کارت حافظه روی فلش کاربرد داره

   • بدری پور گفت:

    درود :
    با ادب و احترام وقت عالی بخیر و سلامتی و شادی
    باسپاس از مدیریت مرکز آموزش الکترونیک نورافزا
    «جناب آقای مهدی جنت دوست»
    ازاینکه ارزش قائل هستید و با حوصله برای همه وقت میگذارید و اطلاعات و تجربیات با ارزشتون راصادقانه و رایگان دراختیار بقیه میگذارید بی نهایت سپاسگذارم، از خداوند بخشاینده و مهربان خواهانم در همه امور زندگی سلامت و شاد و موفق باشیند و امیدوارم
    همچنان بیش از پیش بدرخشیند ۰

    • نورافزا گفت:

     سلام. جناب آقای بدری پور
     بسیار سپاسگذاریم از شما و خوشحالیم که آموزش نصب دوربین مداربسته به آیفون تصویری تابا برای شما مفید بوده. ممنون از بابت انتقال حس خوبتان به مجموعه نورافزا.

    • بدری گفت:

     درود :
     با ادب و احترام وقت عالی بخیر و سلامتی و شادی
     برا سالمندان که برای شنیدن صدای مراجعه کننده دم درب مشکل دارند
     ۱- امکان هست یک بلندگو جدا کمی قوی تر با گوشی پارالل کرد ؟
     ۲- مشخصات بلندگو دوم که همخوانی با برد تابا وبلندگوی گوشی باشه ؟
     باسپاس ازلطف ومحبت شما

    • نورافزا گفت:

     سلام. منظورتان از بلندگو، سمت پنل درب یا بلند گو سمت گوشی درب بازکن تصویری؟

    • بدری پور گفت:

     خواهش میکنم شما بزرگواریند

    • بدری گفت:

     پارالل کردن ی بلندگوی دیگر
     به گوشی داخل

    • بدری گفت:

     درود مجدد :
     با ادب و احترام وقت عالی بخیر و سلامتی و شادی
     برا سالمندان که با گوشی درب بازکن برای شنیدن صدای مراجعه کننده دم درب مشکل دارند
     ۱- امکان هست یک بلندگوی دیگر ، جدا ، کمی قوی تر بصورت اسپیکر به گوشی داخل ساختمان پارالل کرد ؟
     ۲- مشخصات بلندگوی دوم که همخوانی با بلندگوی گوشی و صفحه برد گوشی تابا که مشکلی هم درمدار ایجاد نشه ؟
     باسپاس ازلطف ومحبت شما

    • بدری گفت:

     درود
     با ادب و احترام وقت عالی بخیروسلامتی وشادی
     من همچنان منتظر جواب هستم
     باسپاس

 
0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.