آموزش نصب آیفون تصویری

اف اف صوتی و تصویری تابا

کاربران عزیز فروشگاه آنلاین نورافزا، خوشحالیم که لحظاتی از وقت ارزشمند خود را به ما اختصاص داده اید. پس از اتمام دوره آموزش نصب آیفون تصویری ، شما قادر خواهید بود سیم کشی آیفون و نصب آیفون تصویری را انجام دهید. در این آموزش شما را با امکانات مختلف اف اف ها نظیر سیستم اینترکام و روش نصب قفل برقی و … آشنا خواهیم کرد. محوریت مطالب ما روی آموزش نصب اف اف تصویری تابا (شرکت تابا الکترونیک) می باشد. ولی شما خواهید توانست کاتالوگ انواع اف اف تصویری با برندهای مختلف را بخوانید. و به کمک آن هر نوع سیستم آیفون را نصب و راه اندازی کنید.

عناوین دوره آموزش نصب اف اف ( آموزش نصب آیفون تصویری )

 1. آشنایی با اجزاء آیفون تصویری
 2. آموزش لوله گذاری و سیم کشی آیفون تصویری سیم تابا با استفاده از سوئیچر
 3. آموزش لوله گذاری و سیم کشی آیفون تصویری سیم تابا بدون استفاده از سوئیچر
 4. آموزش نصب آیفون تصویری جدید دوسیم تابا
 5. آموزش نصب آیفون تصویری تابا با استفاده از قفل برقی (کله گاوی)
 6. نکاتی که هنگام نصب آیفون بایستی رعایت کرد

1) آشنایی با اجزاء آیفون تصویری :

قبل از شروع آموزش نصب اف اف تصویری، قصد داریم شما را با قطعات مورد نیاز جهت نصب آیفون تصویری آشنا کنیم. هر آیفون تصویری از چند جزء اصلی تشکیل شده است.

1-1 ) پنل درب ورودی

1-2 ) منبع تغذیه

1-3 ) قفل بازکن

1-4) مانیتور آیفون تصویری

1-5) کابل آیفون

 1-1) پنل درب ورودی :

دوربین های داخل پنل اف اف تصویری عموما دارای زاویه دید 75 درجه می باشد. بعضی از پنل ها هم وجود دارند که دوربین داخلشان دارای زاویه دید بیشتری است. دوربین های بعضی از پنل ها جهت پوشش بهتر جلوی درب ، قابلیت چرخش در جهت های عمودی و افقی دارد.

بعضی از پنل ها دارای سیستم اعلام سرقت و آژیر می باشد. اگر پنل انتخابی شما این ویژگی را ندارد مهم نیست. شما می توانید از بارانگیرهایی که دارای سیستم اعلام سرقت هستند استفاده کنید. (به عنوان نمونه بارانگیر های شرکت صدف). این بارانگیرها علاوه بر محافظت از پنل ها در برابر باران، دارای لامپ الیدی جهت تصویر برداری بهتر در شب و سیستم اعلام سرقت هستند.

انواع پنل :

A) پنل دارای شاسی زنگ

این پنل ها دارای شاسی زنگ مجزا برای هر واحد میباشند.

B) پنل دارای صفحه کلید مشترک

برای نصب آیفون تصویری در ساختمانهایی با تعداد واحد زیاد به جهت زیبایی و جاگیری کم، پنل های دارای صفحه کلید مشترک توصیه می شود. به عنوان نمونه پنل کدینگ تابا الکترونیک. ما در ادامه آموزش نصب آیفون تصویری، نصب آیفون با پنل کدینگ را نیز به شما یاد خواهیم داد. سیم کشی آیفون تابا با پنل کدینگ با سیم کشی سایر پنل های تابا متفاوت می باشد.

پنل کدینگ تابا جهت نصب آیفون تصویری
پنل کدینگ تابا جهت نصب آیفون تصویری

1-2) مانیتور اف اف تصویری :

ابعاد صفحه نمایش اف اف های تصویری معمولا از 2/4 اینچ تا 10 اینچ می باشد. اکثر صفحه نمایش های بزرگ قابلیت نمایش چند تصویر به صورت همزمان را دارند. مانند مانیتور 3070 تابا

1-3) منبع تغذیه :

منبع تغذیه وظیفه تامین برق مورد نیاز پنل درب ورودی و قفل دربازکن را بر عهده دارد.

بعضی از مدل های رایج منبع تغذیه تابا الکترونیک :

1. منبع تغذیه 8401 :  دارای خروجی 12 ولت متناوب ( مورد نیاز در نصب اف اف های جدید تابا )

2. منبع تغذیه 735 :  دارای خروجی 12 ولت متناوب (AC) و 12 ولت مستقیم (DC). ( مورد نیاز در نصب اف اف های قدیمی تابا )

3. منبع تغذیه 8304 :  دارای خروجی 32 ولت مستقیم یا DC. ( مورد استفاده در نصب آیفون تصویری جدید 2 سیم تابا مانند مانیتور مدل TVD-1070/2W )

1-4) قفل دربازکن :

قفل ها معمولا دارای انواع زنجیردار و بدون زنجیر ( قفل برقی یا کله گاوی و قفل مغزی ) هستند.

1-5) کابل مخصوص جهت سیم کشی آیفون تصویری :

کابل ها به عنوان رابط مابین مانیتور ، قفل ، منبع تغذیه و پنل استفاده می شود. کابل های مخصوص سیم کشی آیفون تصویری در سه مقطع 4/ و 5/ و 6/ میلیمتر تولید می شود. سیم های داخل کابل می تواند از جنس تمام مس و ترکیبی از مس و آلومینیوم و تمام آلومینیوم باشد. تعداد رشته سیم های داخل کابل، مانند تعداد رشته سیم های کابل تلفن، 2  ، 4 ، 6 ، 10 ، 15 ، 20 زوج می باشد.

کابل ها میتواند از نوع فویلدار و بدون فویل باشد. فویل باعث جلوگیری از نویز و اختلال در صدا و تصویر اف اف میشود. پیشنهاد فروشگاه آنلاین نورافزا در سیم کشی اف اف های تصویری، تهیه کابل اف اف با رشته سیم بیشتر از مورد نیاز شما (جهت رزرو) و از نوع تمام مسی فویلدار می باشد.

در ادامه ی دوره آموزشی نصب آیفون تصویری، شما را با نحوه انتخاب تعداد رشته سیم های کابل آیفون تصویری آشنا خواهیم کرد.

انواع کابل کابل آیفون و تلفن
انواع کابل کابل آیفون و تلفن

2) آموزش لوله گذاری و سیم کشی آیفون تصویری تابا با استفاده از سوئیچر

برای ساختمانهای بیش از 8 واحد، الزاما از این روش برای نصب آیفون تصویری استفاده شود. در این روش از تمام واحد های ساختمان حداقل 4 رشته سیم مجزا به پنل جلوی درب کشیده شود.

2-1) لوله گذاری :

لوله گذاری اف اف با سوئیچر در چند واحده
لوله گذاری اف اف با سوئیچر در چند واحده

1- در ساختمانهای تک واحده از محل نصب مانیتور تا محل نصب پنل درب ورودی لوله ای مستقیم برده و نصب شود.

2- در ساختمانهای چندواحده از محل نصب مانیتور تا جعبه تقسیم نصب شده در همکف به صورت مجزا لوله گذاری انجام شود.

3- بعد از انجام بند 2، از محل جعبه تا پنل نصب شده در درب لوله ای برده، نصب شود.

4- مانیتور های اف اف تصویری کابل برق دارند. در نزدیکی محل نصب مانیتور در هر واحد، باید کابل برق در نظر گرفت.

5- در صورتی که گوشی تا آشپزخانه فاصله زیادی پیدا کرده است می توانید از محل مورد نظر جهت نصب مانیتور تا آشپزخانه لوله گذاری انجام دهید. تا از مانیتور دوم در خانه به منظور برقراری ارتباط داخلی با مانیتور اول و همچنین بازکردن درب استفاده کنید. این مورد را حتما انجام دهید تا در صورت نیاز به گوشی اینترکام (داخلی) و یا برای دسترسی راحتتر به مانیتور مجبور  به سیم کشی روکار نشوید.

6- برای نصب منبع تغذیه مکانی مناسب به دور از رطوبت در نظر بگیرید. و لوله ای از پنل درب ورودی تا این محل نصب کنید. در ساختمانهای چند واحده در صورتی که فاصله جعبه تقسیم از پنل درب ورودی زیاد نباشد می توانید منبع تغذیه پنل را در محل جعبه تقسیم نصب شده در پارکینیگ یا همکف قرار دهید.

7- محل نصب منبع تغذیه نیاز به کابل برق که از برق مشترک ساختمان (در ساختمانهای چند واحده) کشیده شده است، دارد.

8- لوله ای نصب کنید که قوطی پشتی پنل را به دستگیره درب و محل قرار گرفتن قفل زنجیری درب بازکن مرتبط کند.

2-2) سیم کشی آیفون تصویری : (با توجه به بند های بالا)

انتخاب نوع سیم :

1- برای بند 1 و 2 و 5 سیم 2 زوج کافی است. ولی پیشنهاد ما برای حفظ رزرو سیم که ممکن است در آینده به درد بخورد (برای فعالسازی اینترکام و …) استفاده از سیم 4 زوج می باشد.

2- برای بند 3 بایستی از رابطه (N*4)+4 استفاده کرد. که در این رابطه N تعداد واحد ها می باشد. برای حفظ رزرو که ممکن است در آینده بدرد بخورد (برقراری ارتباط مابین پنل درب و منبع تغذیه زمانی که منبع تغذیه داخل جعبه تقسیم نصب شود و …)،  4 سیم اضافی برای این مسیر پیشنهاد می شود. مثلا در یک ساختمان 3 واحدی از جعبه تقسیم تا پنل حداقل باید 16 رشته سیم برده شود.

3- برای بند 4 و 7 و 8 از دو عدد سیم افشان 1/5*1 بایستی استفاده کرد.

4- برای بند 6 سیم 1 زوج کافی است ولی به دلیل متفاوت بودن سیم بندی برخی از برندهای اف اف تصویری بهتر است از سیم 2 زوج استفاده شود که به مشکلی برنخورید.

سیم بندی :

آموزش نصب اف اف تابا با سوئیچر داخلی در چند واحده

1- در ساختمانهای چند واحده از محل قرارگیری مانیتور در هر واحد تا جعبه تقسیم موجود در پارگینگ به صورت مجزا سیم کشی انجام گیرد. سپس سیم کشی از جعبه تقسیم تا محل نصب پنل (با استفاده از یک کابل مشترک) انجام شود. در ساختمانهای یک واحده بایستی از محل نصب مانیتور تا محل نصب پنل سیم کشی انجام شود.

2- درسیم بندی مابین مانیتور و پنل ، بایستی سیم های همرنگ در هر دو سمت به هم متصل شوند. سیم سفید سمت مانیتور در این مدل از سیم کشی آیفون (با استفاده از سوئیچرداخل پنل) با سیم زرد رنگ اتصال کوتاه خواهد شد. (به عبارتی سیم زرد و سفید سمت مانیتور به هم متصل سپس به سیم زرد سمت پنل متصل خواهد شد).

3- سیم کشی از ترمینال خروجی (AC) منبع تغذیه ، تا قاب پشتی پنل انجام و به ترمینال AC (~ ~) پنل متصل شود.

4- قفل دربازکن نصب فیزیکی شود. از ترمینال D1 , D2 داخل پنل درب، زوج سیمی تا محل نصب قفل کشیده و به قفل متصل شود.

5- کابل کشی برق شهری به محل نصب مانیتور و منبع تغذیه انجام شود. و به مانیتور و منبع تغذیه متصل شود.

نصب اف اف تابا با سوئیچر در یک واحده

3) آموزش لوله گذاری و سیم کشی آیفون تصویری سیم تابا بدون استفاده از سوئیچر

برای ساختمانهای بیش از 8 واحد الزاما از این روش برای نصب استفاده نشود. در این روش از کابل مشترک مابین مانیتورهای نصب شده در  واحد های ساختمان و پنل درب ورودی استفاده می شود. در این روش نصب اف اف تصویری به تعداد زوج سیم زیادی جهت ارتباط مانیتور واحد ها و پنل درب مورد نیاز است. و در ساختمانهای با تعداد واحد بیشتر مناسب نمی باشد.

3-1) لوله گذاری :

لوله گذاری اف اف بدون سوئیچر
لوله گذاری اف اف بدون سوئیچر

1- در ساختمانهای تک واحده از محل نصب مانیتور تا محل نصب پنل درب ورودی لوله ای مستقیم برده و نصب شود.

2- در ساختمانهای چند واحده بایستی از محل نصب مانیتور در هر واحد به محل نصب مانیتور در واحد طبقه بالا و پایین آن لوله گذاری انجام شود. (مطابق تصویر زیر)

3- بعد از انجام بند 2 در ساختمانهای چند واحده، از محل نصب مانیتور در اولین واحد ساختمان تا قاب پنل نصب شده در درب ورودی لوله گذاری انجام شود.

4- مانیتورهای اف اف تصویری کابل برق دارند، در نزدیکی محل نصب مانیتور، در هر واحد باید کابل برق در نظر گرفت.

5- در صورتی که گوشی تا آشپزخانه فاصله زیادی پیدا کرده است می توانید از محل مورد نظر جهت نصب مانیتور تا آشپزخانه لوله گذاری انجام دهید تا از مانیتور دوم در خانه به منظور برقراری ارتباط داخلی با مانیتور اول و همچنین بازکردن درب استفاده کنید. این مورد را حتما انجام دهید تا در صورت نیاز به گوشی اینترکام (داخلی) و یا برای دسترسی راحتتر به مانیتور مجبور  به سیم کشی روکار نشوید.

6- برای نصب منبع تغذیه مکانی مناسب به دور از رطوبت در نظر بگیرید. و لوله ای از پنل درب ورودی تا این محل نصب کنید.

7- محل نصب منبع تغذیه نیاز به کابل برق که از برق مشترک ساختمان (در ساختمانهای چند واحده) کشیده شده است، دارد.

8- لوله ای نصب کنید که قوطی پشتی پنل را به دستگیره درب و محل قرار گرفتن قفل زنجیری درب بازکن مرتبط کند.

3-2) سیم کشی آیفون تصویری : (با توجه به بند های بالا )

انتخاب نوع سیم :

1- برای بند 1 سیم 2 زوج کافی است. ولی پیشنهاد ما برای حفظ رزرو سیم که ممکن است در آینده به درد بخورد (برای رفع اشکال اتصالات و ….) استفاده از سیم 4 زوج می باشد.

2- برای بند 2 و 3 بایستی از رابطه N+((N*4)*2) استفاده کرد. که در این رابطه N تعداد واحد ها می باشد. برای حفظ رزرو که ممکن است در آینده بدرد بخورد، (برای فعالسازی اینترکام و …) 2برابر سیم موردنیاز، سیم اضافی برای این مسیر پیشنهاد می شود. مثلا در یک ساختمان 3 واحدی از بالاترین واحد ساختمان تا پنل حداقل باید 15 رشته سیم (برای حفظ سیم رزرو 27 رشته سیم ) برده شود.

3- برای بند 4 و 7 و 8 از دو عدد سیم افشان 1/5*1 بایستی استفاده کرد.

4- برای بند 5 سیم 4 زوج کافی است.

5- برای بند 6 سیم 1 زوج کافی است. ولی به دلیل متفاوت بودن سیم بندی برخی از برندهای اف اف تصویری بهتر است از سیم 2 زوج استفاده شود که به مشکلی برنخورید.

5- کابل کشی برق شهری به محل نصب مانیتور و منبع تغذیه انجام و به مانیتور و منبع تغذیه متصل شود.

سیم کشی و سیم بندی :

آموزش نصب اف اف تابا بدون سوئیچر
آموزش نصب اف اف تابا بدون سوئیچر

1- از محل قرارگیری پنل درب تا محل نصب مانیتور طبقه اول سیم کشی انجام شود. و ازمحل نصب مانیتور طبقه اول تا محل نصب مانیتور طبقه دوم و … تا آخرین واحد ، سیم کشی انجام شود.

2- درسیم بندی مابین مانیتور ها و پنل ، بایستی سیم های قهواه ای و قرمز و نارنجی و زرد همگی به صورت مشترک به هم متصل شود. سیم سفید روی سوکت سمت مانیتور هر واحد، بایستی به صورت جداگانه به سیم شاسی زنگ واحد مربوطه در پشت پنل درب متصل شود.

3- سیم کشی از ترمینال خروجی (AC) منبع تغذیه ، تا قاب پشتی پنل انجام و به ترمینال AC پنل متصل شود.

4- قفل دربازکن نصب فیزیکی و از ترمینال D1 , D2 داخل پنل درب، زوج سیمی تا محل نصب قفل شود. و به قفل متصل شود.


4) آموزش نصب آیفون تصویری دوسیم تابا :

از قطعات مورد نیاز برای نصب آیفون دوسیم تابا ، مانیتور و پنل و ترانس ، مخصوص می باشد. تنها قطعه ای که با آیفون های تصویری قبلی و دو سیم تابا مشترک است قفل دربازکن است. پس اگر میخواهید اف اف تصویری دو سیم تابا نصب کنید. باید ترانس و پنل و مانیتور دوسیم خریداری کنید.

آیفون تصویری 2 سیم تابا امکان نصب تا 64 واحد، با استفاده از دو رشته سیم را دارد.

4-1) لوله گذاری :

 اف اف تصویری دو سیم
اف اف تصویری دو سیم

1- در ساختمانهای تک واحده از محل نصب مانیتور و محل نصب پنل درب تا محل نصب منبع تغذیه 8403 لوله ای مستقیم برده و نصب شود.

2- در ساختمانهای چند واحده بایستی از محل نصب مانیتور در هر واحد به محل نصب مانیتور در واحد طبقه بالا و پایین آن لوله گذاری انجام شود. (مطابق تصویر بالا)

3- بعد از انجام بند 2 در ساختمانهای چند واحده، از محل نصب مانیتور در اولین واحد ساختمان تا محل نصب منبع تغذیه 8403 واز محل نصب این منبع تغذیه تا محل نصب پنل درب، لوله ای تنها برده و نصب شود.

4- در صورتی که گوشی تا آشپزخانه فاصله زیادی پیدا کرده است می توانید از محل مورد نظر جهت نصب مانیتور تا آشپزخانه لوله گذاری انجام دهید تا از مانیتور دوم در خانه به منظور برقراری ارتباط داخلی با مانیتور اول و همچنین بازکردن درب استفاده کنید. این مورد را حتما انجام دهید تا در صورت نیاز به گوشی اینترکام (داخلی) و یا برای دسترسی راحتتر به مانیتور مجبور  به سیم کشی روکار نشوید.

5- برای نصب منبع تغذیه 8401 مکانی مناسب به دور از رطوبت در نظر بگیرید. و لوله ای از پنل درب ورودی تا این محل نصب کنید.

6- برای نصب منبع تغذیه 8403 نیز مکانی مناسب به دور از رطوبت در نظر بگیرید.

7- محل نصب منبع تغذیه 8401 و 8403 نیاز به کابل برق که از برق مشترک ساختمان (در ساختمانهای چند واحده) کشیده شده است، دارد.

8- لوله ای نصب کنید که قوطی پشتی پنل را به دستگیره درب و محل قرار گرفتن قفل زنجیری درب بازکن مرتبط کند.

4-2) سیم کشی آیفون تصویری 2 سیم :

انتخاب نوع سیم :

1- برای بند 1 و 2 و 3 و 4 و 8 بهتر است از سیم 75/*2 استفاده شود. در صورت استفاده از انواع دیگر سیم ، ضخامت سیم نبایستی از 6/. کمتر باشد. اگر طول سیم بیشتر از 50 متر باشد، در صورت استفاده از سیم 6/.، سیمها به صورت دوبل استفاده شود. در نظر داشته باشید مقاومت 100 متر سیم، باید کمتر از 6. اهم باشد.

2- برای بند 7 از دو عدد سیم افشان 1/5*1 بایستی استفاده کرد.

3- برای بند 5 سیم 1 زوج کافی است .

سیم کشی و سیم بندی :

سیم کشی آیفون تصویری دو سیم
سیم کشی آیفون تصویری دو سیم

1- از محل قرارگیری پنل درب تا محل نصب منبع تغذیه 8403 سیم کشی با یک زوج سیم انجام شود . در منبع تغذیه 8403 ، این سیم بایستی به ترمینال IN ترانس متصل شود.

2- از ترمینال OUT منبع تغذیه 8403 تا محل نصب مانیتور در طبقه اول و از محل نصب مانیتور طبقه اول به محل نصب مانیتور طبقه دوم و از محل نصب مانیتور طبقه دوم به محل نصب مانیتور طبقه سوم … تا آخرین طبقه، با استفاده از سیم انتخابی (یک زوج) ، سیم کشی و سیم بندی انجام شود.

3- درسیم بندی مابین مانیتور واحد ها و پنل ، تنها دو رشته سیم و آن هم به صورت مشترک به هم متصل می شود. (مطابق تصویر زیر)

4- از ترمینال خروجی (AC) منبع تغذیه 8401 تا قاب پشت پنل درب سیم کشی انجام و به ترمینال AC (~ ~) پشت پنل وصل شود.

5- قفل درباز کن نصب شود و از ترمینال D1 , D2 داخل پنل درب، زوج سیمی تا محل نصب قفل کشیده شود. و به قفل متصل شود.

6- کابل کشی برق شهری به محل نصب منبع تغذیه 8401 و 8403 انجام و به این دو منبع تغذیه متصل شود. محل نصب مانیتور نیازی به کابل کشی برق ندارد.

4-3) تنظیمات آیفون تصویری دو سیم تابا بعد از نصب :

1- شماره واحد ها با دیپ سوئیچی که پشت مانیتور قرار دارد ، طبق نمونه زیر تعریف می شود. واحد 1 کد دیپ سوئیچ : 00000000 ، واحد دو : 10000000 ، واحد سه : 01000000 ، واحد چهار: 11000000 . این کد ها اعداد باینری شماره واحد ها، منهای یک می باشند.

2- برای تعریف شماره واحد ها بیت 8 در دیپ سوئیچ ، روی مانیتور واحد آخر در هر مجموعه بایستی ON باشد. به عنوان مثال دیپ سوییچ مانیتور شماره 32 به صورت 11111001 تعریف می شود.

3- زمانیکه بخواهیم از 2 مانیتور در یک واحد استفاده کنیم ، کد هر دو مانیتور را یکسان تعریف کرده ، بیت 7 از دیپ سوئیچ برای یکی از آنها باید ON و برای دیگری OFF باشد.

4- پس از نصب کامل مانیتورها و پس از انجام هر تغییری در کد دیپ سوییچ ها ، یکبار سیستم را خاموش و روشن نمایید.

5- برای ذخیره ی شماره واحد ها، پس از تنظیم کد دیپ سوییچ ها، شاسی شماره 1 روی پنل جلوی درب را هشت مرتبه بفشارید.

6- برای کنسل کردن شماره واحد ها، شاسی شماره 2 روی پنل جلوی درب را هشت مرتبه بفشارید.


5) آموزش نصب آیفون تصویری تابا با استفاده از قفل برقی (کله گاوی)

قفل های برقی یا اصطلاحا کله گاوی قابل نصب بر روی درب ورودی و درب پارگینگ دارای جک و … می باشد. نصب قفل زنجیری روی درب های ورودی ساختمان که به بیرون باز می شود مناسب نبوده و قفل برقی بهترین جایگزین در این شرایط برای قفل زنجیری می باشد. قفل های برقی دارای نوع شاسی دار و بدون شاسی می باشد . نوع بدون شاسی برای نصب بر روی درب پارکینگ دارای جک و  مکان هایی که قصد استفاده از کلید مخفی را دارید بسیار مناسب است. نصب قفل برقی بدون شاسی، امنیتی به مراتب بیشتر از قفل برقی معمولی فراهم می آورد.

در نصب آیفون تابا همراه با قفل کله گاوی، دو منبع تغذیه (8401 و 8402 ) استفاده می شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید خروجی های منبع تغذیه 8401 مستقیما به پنل درب متصل می شود. و برق مورد نیاز پنل را تامین میکند. ترمینال 24 ولت منبع تغذیه 8402 به قفل کله گاوی و ترمینال 12 ولت آن به ترمینال D1 و D2 پنل درب متصل می شود. هر موقع شما شاسی دربازکن روی مانیتور را فشار دهید پنل درب ورودی ولتاژ 12 ولت به منبع تغذیه  8402 می فرستد. خروجی 24ولت منبع تغذیه، با دریافت ولتاژ از پنل ورودی فعال می شود. و برق مورد نیاز جهت عملکرد قفل برقی را فراهم می کند.

آموزش نصب قفل برقی
آموزش نصب قفل برقی

6) نکاتی که هنگام نصب اف اف بایستی رعایت کرد

1- جهت اتصال مانیتور تصویری به سیم برق، حتی الامکان از ترمینال استفاده کنید. تا جدا کردن صفحه نمایش، جهت تعمیرات احتمالی به سادگی امکان پذیر باشد. همچنین اندازه سیم ها را بیش از اندازه کوتاه نکنید.

2- پیشنهاد می شود پشت مانیتور یک جعبه کلید نصب کنید تا هنگام نصب مانیتور، سیم ها و ترمینال برق را داخل جعبه کلید جمع کنید. با این کار سیم های پشت مانیتور تحت فشار قرار نگرفته و مانیتور به راحتی در جای خود قرار خواهد گرفت.

3- محل منبع تغذیه را، سرپوشیده و دور از نفوذ باران و آب انتخاب نمایید.

4- در نصب آیفون تصویری، جهت ارتباط مابین قطعات، حتما از کابل 6/. فویل دار استفاده شود. در آیفون های دو سیم جدید تابا بهتر است از کابل 75/*2 استفاده شود.

5- برای جلوگیری از تاثیر نویز روی تصویر، در فواصل بالا مابین مانیتور و پنل، بهتر است از کابل کواکسیال استفاده شود. در این حالت مغزی کابل کواکسیال را به پین شماره 1 در پنل و مانیتور (مربوط به تصویر و به رنگ قهوه ای) وصل می شود. و شیلد آن را به پین 4 در مانیتور و پنل (مربوط به صدا به رنگ زرد) متصل شود.

6- مانیتور تصویری را در محل مناسبی از هر واحد مسکونی، نزدیک در ورودی واحد یا آشپزخانه قرار گیرد.

7- پنل درب ورودی را طوری نصب شود که دوربین داخل پنل دید مناسبی از جلوی درب داشته باشد .

8- نصب اف اف تابا بر روی دو درب ورودی امکان پذیر میباشد. و اکثر مانیتور های تولید شرکت تابا، به صورت هوشمند میتوانند شاسی هر کدام از دو درب ورودی که زده شد، موقع فشار دکمه دربازکن روی مانیتور همان درب را باز کنند. (به عنوان نمونه مانیتور 1070 و مانیتور 1090 تابا )

رسیدیم به آخر آموزش نصب اف اف تصویری تابا ، خسته که نشدید . ممنون که لحظاتی با نورافزا بودید.

کاربران عزیز فروشگاه آنلاین نورافزا ، خیلی تلاش کردیم تا یک دوره آموزش نصب اف اف تصویری ( آموزش نصب آیفون تصویری ) جامع برای شما تهیه کنیم. امیدوارم که مفید بوده باشد.

مدیریت فروشگاه آنلاین نورافزا – مهدی جنت دوست

محصولات مرتبط با دوره آموزشی

آموزش سیم کشی آیفون آموزش سیم کشی اف اف آموزش نصب آیفون آموزش نصب آیفون تابا آموزش نصب آیفون تصویری آموزش نصب آیفون صوتی آموزش نصب اف اف آموزش نصب محافظ برق پای کنتور آموزش نصب محافظ برق پشت کنتور آموزش نصب محافظ برق کل ساختمان آموزش نصب محافظ ولتاژ پای کنتور آموزش نصب محافظ ولتاژ کل ساختمان آموزش نصب محافظ پای کنتور آموزش نصب محافظ پشت کنتور آموزش نصب محافظ کل ساختمان آیفون تصویری آیفون صوتی اف اف تصویری انواع سرپیچ تابا تابا الکترونیک تابا الکتریک درباره سرپیچ روش نصب محافظ برق پای کنتور روش نصب محافظ برق پشت کنتور روش نصب محافظ برق کل ساختمان سرپیچ سرپیچ e14 سرپیچ e27 سرپیچ e40 سرپیچ چیست سیم کشی آیفون سیم کشی اف اف طریقه نصب محافظ برق پای کنتور طریقه نصب محافظ برق پشت کنتور طریقه نصب محافظ پای کنتور طریقه نصب محافظ پشت کنتور طریقه نصب محافظ کل ساختمان نصب آیفون نصب اف اف

دیدگاه شما

4 دیدگاه

 1. آزاد کریمی گفت:

  با سلام
  و خسته نباشید
  خدا خیرتون بده که درست حسابی گفتید
  من آیفون تصویری نصب کردم تنها مشکلم این بود که آیا مانیتور به برق مستقیم زده بشه یا به همون ترانس
  تمام نت رو گشتم هیچ کس چیزی نگفته بود چون بنظرشون پیش پا افتاده بود اما منه نوعی گیر همین مسئله ی کوچیک بودم.
  بازم ممنون.

 2. مجتبی دشتی گفت:

  سلام عرض ارادت از اینکه وقت گذاشتین و این مبحث را به صورت تخصصی ساده وکامل برای افرادی که متوسط اشنایی با برق ساختمان را دارند تشریح نمودید سپاسگذاریم
  مسلما از گروه حرفه ای در فروش و خدمات برخوردارید . پایدار باشید

برگشت به بالا
خرید آنلاین محصولات برق روشنایی و صنعتی