آموزش طریقه نصب ارتباط داخلی تابا

نقشه ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا

کاربران عزیز فروشگاه آنلاین نورافزا، خوشحالیم که لحظاتی از وقت ارزشمند خود را به ما اختصاص داده اید. در این دوره با آموزش طریقه نصب ارتباط داخلی تابا در خدمت شما هستیم. برای کمک به یادگیری و آموزش آسان شما، نقشه ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا توسط واحد آموزش فروشگاه نورافزا تهیه در اختیار شما قرار داده شده است. محوریت مطالب ما سیم کشی ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا می باشد. اما شما بعد از آموزش نحوه ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا ، خواهید توانست کاتالوگ انواع آیفون تصویری با برندهای مختلف را بخوانید. هر نوع سیستم ارتباط داخلی آیفون تصویری را نصب و راه اندازی کنید.

طریقه نصب ارتباط داخلی تابا در مدل های جدید دوسیم با مدلهای معمولی (4 یا 5 سیم) تفاوت دارد. این دو روش به صورت جداگانه برای شما آموزش داده خواهد شد. اگر شما فعلا آیفون تصویری خریداری نکرده اید، پیشنهاد ما خرید آیفون تصویری دو سیم جدید تابا می باشد. در نصب آیفون تصویری 2 سیم جدید تابا، برای ساختمانهای یک واحده تا 64 واحده فقط دو رشته سیم استفاده می شود. علاوه بر این، هنگام راه اندازی ارتباط داخلی در آیفون های دو سیم تابا، نیازی به سیم کشی مجدد مابین مانیتور واحدها نیست.

<< سایر دوره های آموزشی مرتبط >>

سایر دوره های آموزشی مرتبط :

1) آموزش سیم کشی آیفون تصویری تابا

2) آموزش نصب آیفون تصویری دو سیم تابا

3) آموزش روش نصب قفل کله گاوی به همراه آیفون تصویری

بخش اول : اینترکام چیست ؟

اینترکام چیست :

با سیستم اینترکام آیفون تصویری می توان با سایر واحدهای ساختمان و نگهبانی ارتباط داخلی برقرار کرد. در آیفون تصویری تابا مدل معمولی (4 یا 5 سیم) برای راه اندازی اینترکام نیاز به سیم کشی مجدد داریم. اگر سیم کشی ساختمان قدیمی می باشد بایستی امکان اضافه کردن تعدادی سیم مابین مانیتور واحدهای ساختمان وجود داشته باشد. در غیر این صورت راه اندازی ارتباط داخلی امکان پذیر نیست. اگر شما آموزش نصب آیفون تصویری تابا را مطالعه کرده باشید حتما به خاطر دارید که در بخش مربوط به سیم کشی، پیشنهاد دادیم چند رشته سیم رزرو برای استفاده احتمالی در آینده در نظر بگیرید. اگر سیم رزرو از قبل حفظ شده باشد کار ما در راه اندازی ارتباط داخلی بسیار آسان خواهد شد. در آیفون تصویری دو سیم تابا (جدید) این قضیه کاملا متفاوت است. آیفون تصویری 2سیم تابا برای راه اندازی اینترکام، نیازی به سیم کشی مجدد ندارد.

در نظر داشته باشید همه مانیتورهای تابا مجهز به سیستم ارتباط داخلی نیستند. مانند مانیتور آیفون تصویری 1040 تابا . پس این مورد را هنگام خرید آیفون تصویری تابا به یاد داشته باشید.

بخش دوم : نحوه ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا (معمولی)

طریقه نصب ارتباط داخلی تابا : (سیم کشی ارتباط داخلی تابا)

همانطوری که در نقشه سیم کشی ارتباط داخلی تابا (شکل شماره 1) می بینید، بایستی یک کابل آیفون با 5 رشته سیم مابین مانیتور واحدهایی که میخواهند با هم در ارتباط باشند، سیم کشی شود. این 5 رشته سیم مابین مانیتورها به صورت مشترک استفاده می شود. (سیم های به رنگ آبی در تصویر زیر). مانیتورهای دارای سیستم اینترکام، دارای سوکت 5 سیمه مجزا پشت مانیتور برای اتصال به این کابل آیفون هستند.

نقشه ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا
شکل شماره 1 : نقشه سیم کشی ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا ( طریقه نصب ارتباط داخلی تابا )

مشاهده انواع مدل های آیفون تصویری تابا ، خرید آیفون تصویری تابا در فروشگاه نورافزا ، نمایندگی فروش آیفون تابا

توجه داشته باشید که نحوه ارتباط داخلی آیفون تابا مجزا از روش سیم کشی آیفون می باشد. همانطوری که در بخش آموزش نصب آیفون تصویری تابا توضیح دادیم آیفون تصویری خود را می توانید به دو روش نصب کنید. 1) با استفاده از سوئیچر داخل پنل 2) بدون استفاده از سوئیچر داخل پنل. با هر مدلی که آیفون خود را نصب کرده باشید مهم نیست. بایستی برای فعال سازی اینترکام از نقشه ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا (شکل شماره 1) استفاده کنید.

کد دهی مانیتورها :

1- روش آدرس دهی مانیتور واحدها:

بعد از اینکه سیم کشی ارتباط داخلی تابا مابین مانیتور واحدها انجام شد و 5 سیم مربوط به سوکت اینترکام پشت مانیتورها به هم متصل شد، نوبت آدرس دهی مانیتور واحدهای ساختمان می باشد. جهت وارد کردن آدرس واحدها، قسمت ارتباط داخلی در تنظیمات روی صفحه نمایش مانیتور را لمس کنید . کد 141#* را در این صفحه وارد و سپس اعداد بین 001 تا 064 را وارد و گزینه “تایید” را لمس کنید. این عدد همان شماره داخلی واحد مربوطه است که هنگام ارتباط داخلی، مورد استفاده قرار می خواهد گرفت. این عدد بایستی برای هر واحد به صورت متفاوت انتخاب شود.

2- آدرس دهی مانیتور نگهبانی :

تنها تفاوت آدرس دهی مانیتور واحد نگهبانی با سایر واحد های ساختمان، عددی است که هنگام آدرس دهی وارد کردیم. برای آدرس دهی واحد نگهبانی کد 141#* را وارد می کنیم. سپس کد 255 را وارد و گزینه تایید را لمس می کنیم. اگر ساختمان دارای دو نگهبانی باشد. برای نگهبانی دوم آدرس 253 را وارد می کنیم.

بخش سوم : نحوه ارتباط داخلی آیفون تصویری دوسیم تابا (جدید)

طریقه نصب ارتباط داخلی تابا در آیفون های دوسیم جدید:

برای راه اندازی ارتباط داخلی مابین واحد ها در آیفون تصویری دوسیم تابا نیازی به کابل کشی مجزا نمی باشد. فقط کافیست گوشی را برداشته و با سایر واحدها تماس بگیرید. به همین راحتی و تمام. این ویژگی یکی از امتیازات مثبت آیفون تصویری دوسیم ، نسبت به مدل 4 سیم می باشد. البته تمامی مانیتور های واحد ها و نگهبانی نیاز به آدرس دهی دارند. این کار اصولا بایستی در مرحله نصب و راه اندازی آیفون تصویری انجام شود. اگر مانیتور ها آدرس دهی نشوند نه تنها ارتباط داخلی بلکه از خود آیفون تصویری نیز نمی توان استفاده کرد. جهت یادآوری، روش آدرس دهی مانیتور آیفون تصویری دو سیم تابا را در بخش بعدی برای شما آموزش خواهیم داد.

کد دهی مانیتورها در آیفون تصویری دوسیم تابا :

1- روش آدرس دهی مانیتور واحدها:

در آیفون تصویری دو سیم تابا ، فعالسازی ارتباط داخلی واحد ها با همدیگر، نیاز به هیچ تنظیماتی روی مانیتور واحدها ندارد. آدرس هر واحد، همان شماره واحدی می باشد که از طریق دیپ سوئیچ پشت مانیتور تعریف شده است(طبق جدول زیر). آدرس دهی مانیتور دوسیم هنگام نصب و راه اندازی آیفون انجام می شود. (برای همین گفتیم نیازی به هیچ تنظیماتی روی مانیتور ندارد).

برای تعریف شماره واحد، دیپ سوئیچ پشت مانیتور را به حالتی که در شکل زیر وجود دارد تنظیم کنید. مثلا برای واحد 1 ، همه ی بیت های دیپ سوئیچ بایستی Off یا همان 00000000 باشد. همچنین برای تعریف شماره واحدها، بیت 8 در دیپ سوئیچ روی مانیتور واحد آخر در هر مجموعه بایستی ON باشد. به عنوان مثال دیپ سوییچ مانیتور شماره 32 (در ساختمان 32 واحده) بایستی به صورت 11111001 تعریف شود. اگر از سوئیچر IVD برای سیم کشی استفاده گردد. بیت 8 در دیپ سوئیچ آخرین مانیتور از هر خروجی سوئیچر، بایستی On باشد. (جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه، آموزش آیفون تصویری دو سیم تابا را مطالعه کنید)

روش آدرس دهی مانیتور دو سیم تابا
روش آدرس دهی مانیتور دو سیم تابا

برای ذخیره ی شماره واحد ها، پس از تنظیم کد دیپ سوییچ ها، شاسی شماره 1 روی پنل جلوی درب را هشت مرتبه بفشارید. برای کنسل کردن شماره واحد ها، شاسی شماره 2 روی پنل جلوی درب را هشت مرتبه بفشارید. پس از نصب کامل مانیتورها و پس از انجام هر تغییری در کد دیپ سوئیچ ها ، یکبار سیستم را خاموش و روشن نمایید.

2- آدرس دهی مانیتور نگهبانی :

برای تعریف برای تعریف واحد نگهبانی بایستی در قسمت آدرس داخلی روی مانیتور تصویری نصب شده در نگهبانی، پس از وارد کردن 141#* کد #1* را وارد کرد. با این کار این مانیتور به عنوان مانیتور نگهبانی برای مجموعه شناخته می شود. برای کنسل کردن واحد نگهبانی روی مانیتور نصب شده در اتاقک نگهبانی، در قسمت آدرس داخلی در تنظیمات مانیتور، بایستی 142#* را وارد کرد.

نکته : در آیفون تصویری تابا دو سیم برای هرمجموعه، الزاما فقط یک نگهبانی تعریف می شود.

پس از اتمام تنظیمات مربوط به اینترکام در آیفون های تصویری دوسیم تابا بایستی سیستم را یک بار خاموش و روشن کرد تا اینترکام راه اندازی شود.

بخش چهارم : روش برقراری ارتباط داخلی

روش برقراری ارتباط داخلی بین واحد ها: ( آخرین بخش آموزش طریقه نصب ارتباط داخلی تابا )

برقراری ارتباط داخلی آیفون تصویری تابا مدل معمولی و مدل دو سیم جدید به یک روش می باشد. برای برقراری ارتباط داخلی گزینه ارتباط داخلی روی صفحه نمایش مانیتور را لمس کنید. سپس جهت تماس با نگهبانی گزینه “نگهبانی” را لمس کنید تا ارتباط برقرار شود. جهت تماس با واحد دیگر، ابتدا شماره واحد مورد نظر را وارد کرده و گزینه “ارتباط داخلی” را لمس کنید. در نظر داشته باشید حداکثر زمان مکالمه بین دو واحد 3 دقیقه می باشد.

رسیدیم به آخر آموزش طریقه نصب ارتباط داخلی تابا ، خسته که نشدید؟ ممنون که لحظاتی با ما بودید.

برای بررسی مشخصات انواع مدل های آیفون تصویری تابا و یا خرید آیفون تصویری تابا به فروشگاه نورافزا مراجعه کنید. نورافزا نمایندگی فروش آیفون تابا بوده و قیمت آیفون تصویری تابا در فروشگاه، برابر با قیمت مصرف کننده شرکت تابا الکترونیک می باشد.

نصب اف اف تصویری آموزش سیم کشی

محصولات مرتبط با این دوره آموزشی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

امتیاز
4.6/5
دیدگاه شما

24 دیدگاه

 1. احسان رئیسی گفت:

  سلام وخسته نباشید خدمت شما،توضیحات به همراه نقشه ها بسیار واضح وعالی بود وتمام توضیحات کاملا روشن بود👍👍فقط اگر لطف میکردید نحوه نصب پنل کدینگ 2سیم و5سیم را به همراه نقشه منظور میکردید مطالبتون فوق العاده کامل میشد.در کل عالی بودید.ممنون وخسته نباشید👌👌👌👍👍👍🏵🏵🏵🏵

  • norafza گفت:

   سلام جناب رئیسی
   نحوه نصب پنل کدینگ در واحد آموزش در دست تهیه است و به زودی در سایت قرار خواهد گرفت. ممنون از نظرتان

 2. محمد نعمتی پور گفت:

  نقشه راهنمای نصب از نظر سیم کش کامل است . اما اگرجای سوکت ارتباط داخلی را بصورت تصویری مشخص بفرمایید بهتر است .آیا برای ارتباط داخلی احتیاج به سیم کشی جدید داریم ویا از رشته های باقی مانده کابل دوازده رشته ای می توان استفاده کرد .زیرا من برای ارتباط داخلی از باقیمانده رشته های کابل استفاده کردم ولی ارتباط وصل نمیشود وپیام می دهد بدون پاسخ لطفا راهنمایی بفرمایید .

  • norafza گفت:

   سلام . ممنون از نظر شما. حتما پیشنهاد شما اجرا میشه. برای ارتباط داخلی نیاز به سیم کشی مجزا می باشد. البته اگر شما سیم اضافی داخل کابل آیفون دارید میتونید از این کابل های رزرو استفاده کنید تنها کاری که بایستی انجام بدین اینه که 5 رشته سیم از مانیتور واحد 1 به مانیتور واحد 2 سیم کشی بشه. جای سوکت پنل درب با سوکت ارتباط داخلی تفاوت دارد و مجزا از هم میباشند

  • محمد گفت:

   لطفاپاسخ اینجانب رو ارسال فرمایید

 3. شهاب گفت:

  سلام چرا وقتی با واحد دیگر تماس میگیرم تنها بعد از مدتی بدون پاسخ می ماند و واحد دیگر زنگ نمیخورد

  • norafza گفت:

   سلام
   یا مابین دو واحد درست سیم کشی انجام نشده است یا اینکه اینترکام یکی از دو مانیتور آیفون تصویری مشکل دارد ولی مورد اول احتمالش بیشتر است

   • میثم یگانه گفت:

    با سلام
    من چندین بار سیم کشی رو بررسی کردم ولی بازهم ارتباط داخلی جواب نمیده.اگه اینترکام یکی از دو گوشی مشکل داشته باشه چکار کنیم؟

    • norafza گفت:

     سلام. هر دو مانیتور رو به نزدیکترین دفتر خدمات پس از فروش تابا ببرید تا تست کنند و اگر مشکلی داشت رفع بشه

  • norafza گفت:

   این آموزش رو هم نگاه کنید و سیم بندی مابین مانیتور ها رو مجدد بررسی کنید
   https://norafza.com/learning-taba-inter/

 4. قاضی نوری گفت:

  وقت بخیر ایفون تابا مدل ۲۰۷۰ دارم برای رمز دادن و باز کردن درب از طریق خط تلفن کد دستوری ستاره مربع صدو چهل یک رو میزنم و بعد ارتباط داخلی خطا میده لطفا راهنمایی بفرمایید تماس بعد از بیست ثانیه با شماره که در تماس اضطراری وارد کردم انجام میشود اما هنگام دادن رمز برای باز کردن درب خطا میدهد،اگر ارتباط داخلی وصل نباشد امکان باز کردن از طریق خط تلفن امکان پذیر نیست؟سپاس از شما

  • norafza گفت:

   سلام بعد از اینکه مانیتور آیفون تصویری با گوشی موبایل شما تماس گرفت و شما گوشی رو برداشتید کد دستوری ستاره یک مربع رو وارد کنید تا در براتون باز بشه.

 5. علی نوردی گفت:

  با سلام خواهشمنداست بفرمائید تنظیمات جهت کد دادن به دستگاه که بتوان از طریق موبایل اقدام به باز نمودن درب از راه دور نمود به چه صورت انجام میگیرد و چگونه میتوان از طریق موبایل و ارسال کد درب را برای فرد باز نمود

  • norafza گفت:

   سلام. شما بایستی شماره تلفن همراه خود را در تنظیمات مانیتور وارد کنید. وقتی که تماس به تلفن همراه منتقل شد گوشی رو جواب بدین و شماره یک سپس # رو بزنید تا در برای مراجعه کننده باز بشه.

 6. محمدی گفت:

  باسلام
  چرا از طریق آیفون نمیشه به شماره موبایل زنگ بزنم .
  تماس اضطراری هم مشکل داره زنگ آیفون که میزنم تماس برقرار نمیشه همه کارای لازمو که گفته تو دفترچه انجام دادم.
  طبقه همسایه هم همینطوری اول که نصب کردیم درست بود.مدل 3070.باتشکر

  • norafza گفت:

   سلام یکی از احتمالات اینه که شاید شما روی خطی ثابت تلفن مودم وای فای دارید. در این صورت بایستی یک نویز گیر مابین خط تلفن ثابت و مانیتور 3070 تابا نصب کنید

 7. Amin گفت:

  سلام من برای داشتن دو تا آیفون تو خونم از اینترکام استفاده میکنم (یکی تصویری اون یکی معمولی جفتش هم کومکس برای اینکه از دو جا بتونم درو باز کنم) حالا میخوام تصویریه رو عوض کنم میخواستم بدونم میشه ایفون تابا اینترکام دار رو استفاده کنم؟ یعنی با اون یکی ایفون که کومکس هست قابلیت اینترکام رو داره؟

  • norafza گفت:

   سلام . بله میشه وصل کرد. فقط یه برق کار ماهر میخواد که ترتیب سیم بندی آیفون تصویری تابا و کوماکس رو بلد باشه

 8. شورش دبیر گفت:

  باسلام لطفانحوه کددهی درمانیتور3070تلفن دارراواسمون توضیح بدین لطفاوسوال بعدی اینکه میشه یک تگ کارتی راواسه دوپنل تعریف کردممنون

  • norafza گفت:

   سلام ، بله یک تگ NFC رو میتونید در چندین پنل درب یا تجهیزیات دیگه ذخیره کنید.
   آموزش کد دهی در مانیتور 3070 نیز در دست تهیه می باشد و به زودی منتشر خواهد شد

 9. فاضل گفت:

  سلام واقعا از آموزشهای قابل فهم حتی برای مبتدیان ، تشکر میکنم که دانسته های خود را با سایر همنوعان خود به اشتراک میگذارید فقط یک سوال داشتم و اینکه چطور میشود لامپ کوچک روشنایی اتیکت پنل بیرونی را از مدار خا ج نمود؟

  • نورافزا گفت:

   ممنون از ثبت نظرتان، فازمتر کوچک که نوک نازکی داشته باشه رو وارد فضای سمت راست یا چپ طلق اسامی واحد ها کرده و ضامن رو به سمت داخل فشار دهید تا طلق باز شود

 10. ایمان گفت:

  سلام. ممنون از توضیحات خوبتون. در قسمت تنظیمات مکالمه برای همه واحدها شماره داخلی ۰۰۸ نوشته شده و وقتی یکی رو تغییر میدم به مثلا ۰۰۲ و تایید میزنم مینویسه خطا. مشکل از چیه؟ آیفون ۲۰۷۰ هست. خط تلفن یا سیمکارت لازم داره ؟ ممنون

  • نورافزا گفت:

   سلام. لطفا بخش کددهی مانیتورها رو در همین آموزش مطالعه کنید. خیر برای برقراری ارتباط داخلی خط تلفن یا سیم کارت نیاز نیست

 
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.